1. Haberler
  2. EKONOMİ
  3. Hindistan, Rusya ile ticari yakınlaşmasını üstlendi

Hindistan, Rusya ile ticari yakınlaşmasını üstlendi

featured
service

St. Petersburg Forumu Rusya’da sona eriyor. Bu uluslararası toplantı Batı bloğu tarafından boykot edildi. Dünyanın geri kalanı mevcut. Mısır’ın da onur konuğu olduğu Rus hırslarının yeni bir ülkesi olan Afrika; Kısa süre önce Vladimir Putin’e “egemenlik” açısından desteğini yeniden teyit eden Çin; ve Sağlık Bakanı tarafından temsil edilen Hindistan.

Ukrayna’daki savaşın başlamasından bu yana, Hindistan, Rusya’nın petrol satışlarının% 1’inden% 18’ine çıktı ve Avrupa Birliği’nden yapılan alımlardaki eşdeğer düşüşü dengeledi. Ancak St. Petersburg ile bir sonraki adımı atmakla ilgili.

Hindistan’ın Yeni Delhi’deki JNU Üniversitesi’nde küresel ticaret uzmanı olan Biswajit Dar’a göre Rusya pazarına girme fırsatı var. « Batı yaptırımlarının bir sonucu olarak, Rus pazarı kıtlıktan muzdarip” diye açıklıyor. Hindistan’ın çok çeşitli bir imalat sektörü var. Özellikle, ilaç sektöründeki ve aynı zamanda elektronik ekipman ve tekstildeki kıtlığı telafi edebilir. Buna karşılık, Hindistan zor bir tarım sezonundan sonra Rusya’dan gübre almayı umuyor.

Kaynak:mediapart.fr

Hindistan, Rusya ile ticari yakınlaşmasını üstlendi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin