Kandıra f tipi hapishanesinde tutsaklara işkence

featured
service


Haber Merkezi: Kandıra F Tipi Hapishanesi’nde gardiyanların arama adı altında girdikleri hücrede tutsaklara işkence ettikleri öğrenildi.

Kandıra 2 Nolu F tipinde kalan Maoist Komünist Partisi (MKP) dava tutsakları Veysel Kaplan, Abdullah Kalay ve Kamil Turanlıoğlu’nun kaldığı hücreye arama adı altında baskın yapan gardiyanların, tek bacağı olmayan Kamil Turanlıoğlu’nu tekme atıp yere düşürdükleri, yerde tekmeleyerek işkence yaptıkları; yaşananlara tepki gösteren Veysel Kaplan’a kalabalık bir gardiyan grubunun saldırdığı, hücreden alınarak ’süngerli oda’ denilen hücreye atıldığı ve ağır işkenceye maruz kaldığı öğrenildi.

Hücrelerindeki yaşanan saldırıyı telefon görüşmesinde anlatan Abdullah Kalay, Veysel kaplanın vücudunun önemli bir bölümünde morluklar olduğunu, Kamil Turanlıoğlu’nun tek bacaklı ve destek değneğine atılan tekme sonucu düştüğünü ve vücudunda morluklar oluştuğunu aktardı. Abdullah Kalay, yaşadıkları işkencenin izlerinin tespiti için revire çıkmak isteyen Veysel ve Kamil’in revire çıkarılmadığını aktardı. Hapishanelerde yaşanan saldırılara karşı her kesimin sesini yükseltmesi gerektiğini belirten Kalay, “bizim buralardan cenazemizin çıkmasını istiyorlar, buna müsade edilmemelidir” dedi.

İHD’nin ağır hasta tutsaklar listesinde olan ve bugünkü F oturmasında sağlık sorununun ele alındığı Abdullah Kalay, kamuoyuna duyarlılık çağrısını yineledi.

Kandıra f tipi hapishanesinde tutsaklara işkence

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin