1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. HKP (Maoist) Merkez Komite üyesi Ramakrishna ölümsüzleşti 

HKP (Maoist) Merkez Komite üyesi Ramakrishna ölümsüzleşti 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Haber Merkezi:

Hindistan Komünist Partisi (Maoist) Merkez Komite sözcüsü Abhay tarafından yapılan bir açıklamayla Merkez Komite üyesi olan Akkiraju Hara Gopal Aka Ramakrishna’nın sağlık sorunları nedeniyle ölümsüzleştiği belirtildi.

HKP (Maoist) sözcüsü Abhay tarafından yapılan açıklamada; Yoldaş Ramakrishna’nın uzun zamandır böbrek yetmezliği ve kimi hastalıklar nedeniyle tedavi gördüğü ve 14 Ekim Perşembe günü solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği ifade edildi.

Yoldaş Ramakrishna’nın kaybının HKP (Maoist) için ağır bir kayıp olduğunu belirten yoldaş Abhay, tüm Parti kadrolarının onun devrimci anısını, sade yaşam tarzı, kitlelere olan sevgisi ve bağlılığını örnek alarak, Yeni Demokratik Devrim mücadelesinin başarıyla tamamlayacağını söyledi.

Yoldaş Ramakrishna, 1958 yılında Andra Paradesh’in Guntur bölgesine bağlı Palnadu köyünde doğdu. Öğretmenlik yapan Ramakrishna 1978 yılında HKP (M-L)-Halk Savaşı saflarında örgütlendi. Mücadele içinde hızla gelişen yoldaş Ramakrishna kısa süre içinde Guntur Bölge Sekreteri olarak konumlandı.

1992 yılında Güney Telengana Eyalet sekreterliğine atanan Ramakrishna, 2001 yılında Merkez Komite üyeliğine seçildi.

2004 yılında Hindistan’da Maoist’lerin birliği sonrası HKP (Maoist) MK üyeliğine seçilen Ramakrishna, 2018 yılından itibaren ölümsüzleştiği ana kadar Polit Büro üyesi olarak görev yapmaya devam etti.

Ramakrishna’nın cenazesi HKP (Maoist) parti kadroları ve köylülerin katılımıyla toprağa verildi.

(İşçi Köylü Kurtuluşu)

HKP (Maoist) Merkez Komite üyesi Ramakrishna ölümsüzleşti 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin