HPG, Mustafa Bazna isimli asker cenazesinin ellerinde olduğunu duyurdu

featured
service

Haber Merkezi: Türk devletinin Güney Kürdistan’ın Zap, Avaşin ve Metina bölgelerine yönelik 17 Nisan’da başlattığı işgal saldırıları devam ediyor. Saldırılarda kayıpları artan Türk devleti, kayıplarını kamuoyundan gizliyor.

Halk Savunma Güçleri (HPG) yaşanan çatışmalarda Türk devletinin kimyasal silah kullandığını, kendi kayıplarını ise gizlediğini açıklamıştı. HPG, Metina bölgesinde yaşanan çatışmalarda ölen bir asker cenazesinin ellerinde olduğunu, talep edilmesi halinde ailesine teslim edileceğini açıkladı.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklamasında şunlar belirtildi:

“4 Kasım 2022 tarihli açıklamamızda; 3 Kasım saat 12:20’de Başûrê Kurdistan’ın Amediye ilçesi yakınlarındaki Metîna’nın Girê FM Direniş Alanı’nda gerçekleşen eylemde bir askerin cenazesine, askeri teçhizatına ve cep telefonuna el konulduğu bilgisini paylaşmıştık. Cenazesi elimizde olan askerin; 13082287382 TC kimlik numaralı, 14 Mayıs 1996 Düzce doğumlu, Döndü ve Ramazan oğlu Mustafa Bazna olduğu netleştirilmiştir. Bu askerin ölümünün de Türkiye halkından ve kamuoyundan gizlendiği anlaşılmıştır.

Karşımızda insanlığını tamamen yitirmiş böylesine bir düşman gerçekliği olsa da Kurdistan Halk Savunma Güçleri olarak; insanlık ahlakına, halkların ortak değerlerine ve savaş yasalarına uyarak, talep etmeleri halinde Mustafa Bazna isimli askerin cenazesini siviller veya sivil toplum kuruluşları aracılığıyla ailesine teslim edebileceğimizi belirtiyoruz.”

HPG, Mustafa Bazna isimli asker cenazesinin ellerinde olduğunu duyurdu

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin