İkizdereli köylüler hakkında takipsizlik kararı verildi 

featured
service

Haber Merkezi: Rize İkizdere’de Cengiz İnşaat tarafından kurulmak istenen taş ocağına karşı mücadele eden İkizdereli 16 köylüye açılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Rize İkizdere’deki İşkencedere Vadisi’nde kurulmak istenen taş ocağına karşı direnirken haklarında jandarmaya taş attıkları iddiasıyla soruşturma açılan 16 kişi hakkında takipsizlik kararı verildi.

İyidere Lojistik Merkezi’ne dolgu malzemesi almak için açılmak istenen taş ocağına karşı direnen 16 köylü hakkında; Jandarma Genel Komutanlığı’nın şikayeti ile 27 Nisan 2021 tarihinde, Jandarma’ya taş attıkları iddiası ve “görevi yaptırmamak” suçlamasıyla soruşturma açılmıştı.

Kalkandere Cumhuriyet Başsavcılığı, kovuşturmaya yer olmadığı yönünde karar verdi. Takipsizlik kararı; “taş attıklarını gösterir somut delil bulunmadığı” gerekçesine dayandırıldı.

DİRENİŞ ALANINI YIKMA GİRİŞİMİ ŞU AN İÇİN ERTELENDİ

Öte yandan daha önce direniş alanı için acil kamulaştırma kararı çıkarılmış ve yetkililer yıkım için harekete geçmişti. İkizderelilerin avukatı tarafından yapılan itiraz neticesinde yıkım süreci için bilirkişi raporu beklenmesi gerektiğinde yıkım şu an için ertelendi. (EVRENSEL)

İkizdereli köylüler hakkında takipsizlik kararı verildi 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin