İş yerinde ölen bir işçi olan Laila El Harim için Modena’da Presidii

featured
service

Ravenna’lı Slai Cobas’ın yoldaşının raporundan…

Dün Modena’da, La Bombonette işçisi Laila El Harim’in işyerinde öldürülmesinin ardından, işyerinde günlük işçi katliamını durdurmak için mücadele ve taleplere yanıt olarak iki garnizon düzenledik.

Fabrikanın önünde, pankartlarla (“patronların kârı için iş başında ölüm yok”), Slai Cobas psc ve girişimin Si Cobas destekçilerinin bayraklarıyla ve el ilanlarıyla çalıştığı bir garnizon kurduk. İşçilerin taraf tutmasına, çalışanların “katil patronlar” suçlamasına meydan okumasına ve SUV’si ile beni ezmeye çalışan bir patron/yöneticiye yol açan bir girişim.

Ardından, koordinatör Si Cobas’ın Bölge’de iş başında ölümlerin artmasını, patronların kârlarının insan yaşamının önüne koyduğunu kınadığı mikrofon başında konuşmalar yaparak, Piazza Grande’deki şehir garnizonuna geçtik. Ravenna’lı Slai Cobas psc’nin başkanı, uyumlu olmayan makineden, patronların karlarını maksimize etmek için, işçilerin hayatlarını risk-güvenliğe maruz bırakan “sözleşmeli” sömürü koşullarına kadar bütün bir sistemi kınadı. Sadece fabrika`da değil, aynı zamanda iş güvenliği için ulusal bir ağ düzenleme önerisiyle ulusal düzeyde (her gün 4 işçi ölüyor) işyerinde ölümlere karşı mücadele.

Milan / Bologna’nın devrimci proleter feminist hareketinin yoldaşları, devrilmesi gereken işçilerin hayatlarını ezen bütün bir sisteme karşı güçlü bir kınama ile Prezidyum’a katıldılar. USB’den bir arkadaş da müdahale etti. PaP di Mo da katıldı.

Kaynak :proletaricomunisti.blogspot.com

İş yerinde ölen bir işçi olan Laila El Harim için Modena’da Presidii

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin