İspanya…İberya’da kabin ekiplerine grev çağrısı yapıldı

featured
service

Iberia Express’teki (USO) çoğunluk sendikası bugün Madrid üssündeki kabin ekibine (TCP) karşı 10 günlük bir grev çağrısında bulundu.

Grev, İspanya’dan Comisiones Obreras (CCOO) tarafından reddedilen bir pozisyon olan anlaşma müzakerelerinin blokajının kaldırılmasının bir sonucu olarak açıklandığı gibi, 28 Ağustos ve 6 Eylül’de gerçekleşecek.

USO’ya göre, 500’den fazla İberya işçisi, ücretleri tarifelerdeki artışa eşitlemek için TÜFE’ye (Tüketici Fiyat Endeksi) dayalı yıllık ücret revizyonu talep ederek greve çağrılıyor.

Ayrıca, 2021’deki yüzde 6,5’lik maaş artışının tüm seviyeler için konsolide edilmesinin yanı sıra, kolektifin tüm çalışanları için 24 aylık bir kıdem ikramiyesinin konsolide edilmesini ve tüm kategoriler için nakliye ikramiyesi ve uçak içi satış komisyonunun homojenleştirilmesini gerektiriyor.

Bununla birlikte, CCOO sendikası, USO’yu yalan söylemekle suçladı ve “Iberia Express işçilerini bu sendikanın diğer şirketlerde (Ryanair gibi) sahip olduğu çatışmalara rehin tutarak anlaşmanın müzakeresini dinamitlemeye adanmış” olduğunu belirtti.

İspanyol bayrak taşıyıcısının yan kuruluşu yaptığı açıklamada, çağrıdan önce tam bir anlayışsızlığını dile getirerek, bunun Iberia Express ile sendikalar arasındaki toplantıların ikinci toplu sözleşme müzakerelerinde ilerlemek için yoğunlaştığı bir zamanda gerçekleştirildiğini açıkladı.

Iberia Express, tüm mürettebat üyelerine uçuş görevlileri için bin 350 avro ve TCP (kabin ekibi) için 950 avro karşılığında avans ödeyeceği anlaşmayı müzakere ederken CCOO ile bir anlaşma imzalama aşamasında olduklarını açıkladı.

İspanya…İberya’da kabin ekiplerine grev çağrısı yapıldı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin