1. Haberler
  2. HABERLER
  3. KCDP: Ekim ayında 19 kadın katledildi!

KCDP: Ekim ayında 19 kadın katledildi!

featured
service

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP), Ekim ayında 18’i şüpheli olmak üzere 19 kadının katledildiğini açıkladı. 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP), Ekim ayı raporunu açıkladı. Rapora göre Ekim ayında 18’i şüpheli olmak üzere 19 kadın katledildi. Katledilen kadınların 5’i boşanmayı istemek, barışmayı reddetmek, evlenmeyi reddetmek, ilişkiyi reddetmek gibi bahanelerle, 1’i gündelik bir tartışma bahanesiyle katledildi. 13’ünün ise hangi gerekçesiyle katledildiğinin öğrenilemediği paylaşıldı.

Yüzde 58’i evli olduğu erkek tarafından katledildi

Ekim ayında katledilen 19 kadının 1’i evli olduğu erkek, 2’si eskiden birlikte olduğu erkek, 1’i kardeşi, 1’i birlikte olduğu erkek, 1’i eskiden evli olduğu erkek, 1’i oğlu, 1’i akrabası tarafından katledildi. 1 kadının kim tarafından katledildiği ise öğrenilemedi. Bu verilere göre bu ay kadınların yüzde 58’i evli olduğu erkek tarafından katledildi.

En çok ateşli silahla katlettiler

Bu ay katledilen kadınlardan 13’ü evinde, 3’ü sokakta, 1’i kamusal alanda, 1’i ıssız yerde katledildi. 1 kadının katledildiği yer tespit edilemezken, kadınların yüzde 68’i evlerinde katledildi. Ekim ayında katledilen kadınların yüzde 63’ü ateşli silah ile katledildi.

KCDP: Ekim ayında 19 kadın katledildi!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin