Kızılay halka dağıtılacak çadırları sattı

featured
service

Haber Merkezi: Depremin yaşandığı bölgelerde enkaz üstünde tepiden devlet, sokakta kalan halkın ilk ihtiyaçlarından biri olan ve ücretsiz halka dağıtılması gereken çadırları devlet kurumu olan Kızılay aracılığıyla fahiş fiyatlarla sattı.

Çadır fabrikaları olduğu halde depremzedelerin çadır ihtiyacını karşılamayan Kızılay, bölgede yardım çalışmaları yürüten gönüllülerden Ahbap derneğine 46 milyon TL karşılığında, Türk Eczacılar Birliği’ne ise tanesi 140 bin TL’den çadır sattığı ortaya çıktı.

Ahbap tarafından yapılan açıklamada, Kızılay’dan çadır alındığı iddiası doğrulandı. Açıklamada, “Arkadaşlarımız, Kızılay’ın iştirakinde olan Kızılay Çadır ve Tekstil A.Ş ile görüşme gerçekleştirdiler. Ellerinde 2050 adet olduğunu öğrendiğimiz çadırların sözleşmesini hemen yaptık ve ertesi sabah 2050 tane çadırı deprem bölgesine gönderdik” denildi.

Kızılay’ın Türk Eczacılar Birliği’ne de tanesi 140 bin TL’den çadır sattığı ortaya çıktı

Bölgede mobil eczaneler kurmak için harekete geçen ancak büyük çadır bulmakta zorlanan Türk Eczacılar Birliği (TEB) de Kızılay’dan parayla çadır almak zorunda kaldı.

Sozcu.com.tr’ye konuşan TEB Başkanı Arman Üney, tanesi yaklaşık 140 bin TL fiyatla 76 metrekare büyüklüğünde 5 adet çadırı Kızılay’dan satın aldıklarını söyledi.

Kızılay halka dağıtılacak çadırları sattı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin