Koza Altın’ın yeni adresi Manisa!

featured
service

Haber Merkezi: Kayyum tarafından yönetilen Koza Altın İşletmeleri, İzmir ve Çanakkale’nin ardından şimdi de Manisa’ya göz dikti. Alaşehir’de orman ve tarım arazisi içerisinde antimon madeni açık ocak işletmesi yapmak için çalışma başlattı.

2015 yılından bu yana kayyum tarafından yönetilen Koza Altın İşletmeleri A.Ş. Ege Bölgesi’nde İzmir ve Çanakkale’nin ardından şimdi Manisa’nın Alaşehir ilçesinde maden ocağı açmak için harekete geçti.

Proje kapsamında Kayadibi Mahallesi civarında orman ve tarım arazisi içerisinde antimon madeni açık ocak işletmesi için çevresel etki değerlendirme (ÇED) süreci başlatıldı. 21,23 hektarlık alanda yapılması planlanan proje kapsamında işletme ve rehabilitasyon çalışmaları ile birlikte yaklaşık 4 sene olması planlanıyor.

BirGün Ege’nin haberine göre, proje kapsamında yaklaşık 124 bin 800 ton cevher 3 senede üretilecek. Proje için bir yılda 312,13 adet patlama yapılacak. Kayadibi Mahallesine bağlı en yakın yerleşim yerlerine ise yaklaşık 620 metre mesafede yer alıyor. Proje alanına en yakın yüzey suyu, mevsimsel akış gösteren Kalli Deresi bulunuyor.

Koza Altın’ın yeni adresi Manisa!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin