Kürtçe konuşan öğretmene memurluktan men soruşturması

featured
service

Haber Merkezi: Kürtçe seçmeli ders konusunda bilgi verdiği, derste Kürtçe konuştuğu için defalarca kez soruşturmalık olan Türkçe öğretmeni Hüdai Morsümbül hakkında, bu kez “PKK sempatizanlığından” memurluktan men soruşturması açıldı.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde görev yapan Türkçe öğretmeni Hüdai Morsümbül, öğrencilerin Kürtçe seçmeli dersi tercih etmesi için başlatılan kampanyaya katıldığı ve onları Kürtçe konuşmaya teşvik ettiği gerekçesiyle daha önce soruşturmaya uğramıştı.

Amida Haber’de yer alan habere göre, Mersin’den Bingöl’e tayin olan Morsümbül, bu kez “memurluktan men” soruşturmasına tabi tutuldu. Milli Eğitim Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’ndan gönderilen soruşturma evrakında, Morsümbül hakkında, “PKK sempatizanlığı” suçlaması ile “memurluktan men” cezası uygulanacağı belirtildi. Morsümbül’e savunmasını hazırlaması için 7 gün süre verildi.

Morsümbül, sosyal medya hesabından MEB’in soruşturma evrakını paylaşarak, şu ifadeleri kullandı: “Ben Kürdüm.Terörist değilim. Dilim Kürtçe, dilim terör değil. Kürt tarihi terörist tarihi değil. Kürt bayrağı terörist bayrağı değil.”

Kürtçe konuşan öğretmene memurluktan men soruşturması

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin