LC Waikiki direnişi kazanımla bitti

featured
service

Haber Merkezi: Haklarını arayan, kötü çalışma koşullarının düzeltilmesini istedikleri için işten atılan ve 19 gündür direnen  LC Waikiki işçilerinin direnişi kazanımla sonlandı.

LC Waikiki Esenyurt Ana Deposu’nda çalışan, promosyon haklarını istedikleri ve kötü çalışma koşullarına itiraz ettikleri için Kod-46’yla işten atılan 13 kişi Limter-İş sendikasının öncülüğünde 20 gündür süren direnişini sonlandırdı. 

Limter-İş açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Amacımız, Kod-46’yla işten atma gerekçesinin geri çekilmesi ve işçi arkadaşlarımızın tüm haklarının verilmesiydi. Bu talepler etrafında depo önünde ve LCWaikiki mağazalarında günlerdir sesimizi yükselttik, haklı taleplerimizi halkımızla buluşturduk. 

Gelinen aşamada, direnişimiz, firma patronlarıyla dün ve bugün yapılan görüşmeler sonucunda kazanımla sonuçlandı. Direnişimizin 19. günü olan bugün akşam saatlerinde patronlar ve firma yetkilileriyle işçi arkadaşlarımız arasında imzalanan protokolle taleplerimiz kabul edildi.

Gerek Esenyurt depo önünde direniş çadırımızı ziyaret ederek destek sunan, gerekse de LCWaikiki mağazalarını birer direniş alanına çevirerek haklı taleplerimizi kararlılıkla savunan tüm dostlarımız bu zaferimizin ortağıdır.

Bir kez daha gördük ki, ancak birleşen ve direnen işçiler haklarını kazanabilir. Bu vesileyle, direnişimizin ilk gününden itibaren bizleri yalnız bırakmayan, gerek Esenyurt depo önünde gerekse de LCWaikiki mağazaları önünde sesimize ses, gücümüze güç katan tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz.Yapılan anlaşmaya dair detaylı açıklamamızı tüm dostlarımızla birlikte 30 Ocak günü yapacağımız basın açıklamasında kamuoyuyla paylaşacağız. 

Zafer direnen emekçilerin olacak! Direne direne, direnişle zafere!”

LC Waikiki direnişi kazanımla bitti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin