Mahsa Amini’nin katledilmesine yönelik protestolarda 5 kişi katledildi

featured
service

Haber Merkezi: İran rejim güçlerince 14 Eylül’de Tahran’da başörtüsü takmadığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve işkenceyle katledilen Kürt kadın Mahsa Amini için başlatılan protesto gösterileri devam ediyor. İran güçleri bugün de göstericilere saldırdı.

Doğu Kürdistan ve İran’daki kentlerin genelinde Mahsa Amini’nin katledilmesine yönelik protesto gösterileri devam ediyor.

Dijital medya ağlarında paylaşılan görüntülerde Doğu Kürdistan’ın birçok kentinde gösterilerin devam ettiği görülürken, başta Tahran Tebriz ve Yezid olmak üzere İran’ın birçok kentindeki üniversitelerde protesto gösterileri düzenlendi.

Tahran Üniversitesi’nde Mahsa Amini’nin katledilmesine yönelik düzenlenen gösteride İran güçleri öğrencilere saldırdı. Yezid Üniversitesi’ndeki öğrencilerin protestolarına kentteki doktorlar da destek verdi. Tahran’da da esnaf Mahsa Amini’nin katledilmesini prostesto etti. Dijital medyada yayınlanan görüntülerde İran güçlerinin göstericilere vahşice saldırdığı net bir şekilde görülüyor.

Dün gerçekleşen protesto gösterilerinde İran güçleri tarafından en az 5 kişi katledilirken, onlarca kişi yaralandı. (RojNews)

Mahsa Amini’nin katledilmesine yönelik protestolarda 5 kişi katledildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin