Newyork İtfaiyecileri:İkiz Kulelerde 3000 kişi soğukkanlılıkla patlayıcılarla katledildi

featured
service

Amerika Birleşik Devletleri’nde ilk kez bir kamu kuruluşu, 11 Eylül 2001’de Dünya Ticaret Merkezi’nin üç kulesinin yıkılmasının yalnızca uçakların ve yangınların etkisinin bir sonucu olmadığını, aynı zamanda bunların da bir sonucu olduğunu “tartışılmaz” ilan etti. patlayıcılarla yıkıldı.

24 Temmuz’da, New York, Queens yakınlarındaki Franklin Meydanı ve Munson bölgesinin itfaiye komisyoncuları, 11 Eylül’ün tüm yönleriyle ilgili yeni bir soruşturma yapılması çağrısında bulunan ve patlayıcıların varlığına ilişkin “ezici kanıtlara” atıfta bulunan bir kararı oybirliğiyle kabul ettiler. 11 Eylül’den önceki üç kule. Kararda, bölge itfaiye meclisi komisyon üyelerinin “tam bir federal büyük jüri soruşturmasını ve 11 Eylül saldırılarıyla ilgili tüm suçların kovuşturulmasını tamamen destekledikleri” belirtiliyor.

Komiser Christopher Gioia bir röportajda “Bu bir toplu katliamdı” dedi. “Üç bin kişi soğukkanlılıkla öldürüldü.” Kararı hazırlayan ve sunan Gioia, departmanının o günkü olaylardan sonraki sicilinin yıkıcı olduğunu söyledi. Üyeler Thomas J. Hetzel ve Robert Evans, 11 Eylül’de Ground Zero’da vefat etti. Komisyon üyeleri Philip Malloy ve Joseph Torregrossa dahil diğerleri, kurtarma ve kurtarma operasyonları sırasında zehirli havaya maruz kaldıktan sonra hastalandı.

Gioia, “Kardeşlerimizi geride bırakmayacağız” dedi. Onları unutmuyoruz. Adaleti hak ediyorlar ve bunun için savaşacağız ”.

Gioia, zamanını Bina 7’nin görünüşte açıklanamayan çöküşünü araştırarak geçirdi. Birkaç münferit yangına rağmen, 47 katlı binanın 11 Eylül’de simetrik olarak yedi saniyeden daha kısa bir sürede yıkıldığını gördü.

Çöküşle ilgili resmi soruşturma, yapının çökmesinden normal ofis yangınlarının sorumlu olduğu sonucuna varan Birleşik Devletler Ticaret Bakanlığı’nın bir ajansı olan Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü (NIST) tarafından yürütüldü. Ancak AE911Truth (9/11 Gerçeği üzerine Mimarlar ve Mühendisler) ile çalışan bağımsız 9/11 araştırmacılarının bulguları, NIST’i binanın yedi saniyesinin en az üçte biri boyunca serbest düşüşte olduğunu kabul etmeye zorladı. Bu, ancak tüm destekleyici sütunların neredeyse aynı anda çökmesi durumunda olabilecek bir şey. Kabul etmesine rağmen, NIST ilk sonucunu koruyor.

Gioia, 11 Eylül’ü soruşturan avukatlar komitesinin New York Güney Bölgesi Başsavcısı Geoffrey Berman’a 11 Eylül’ün resmi versiyonuyla çelişen kanıtlar içeren bir dilekçe sunduğunu öğrendiğinde harekete geçmeye karar verdi. Berman, kanıtları incelemek için özel bir büyük jüri atamasını gerektiren yasaya uymayı kabul etti. İsteğinize henüz yanıt vermemiş olsalar da, avukatlar komitesi baskı yapmaya devam ediyor.

Munson Bölgesi İtfaiye Teşkilatı kararı son haftalarda alınan tek karar değil. Mart ayında AE911Truth, FBI’a karşı federal bir dava açtı. 11 Eylül’de Komisyon tarafından incelenmediği için haberdar olduğu 11 Eylül kanıtını değerlendirmediğini iddia ediyorlar.

En önemli ilerleme, 3 Eylül’de Alaska Üniversitesi Fairbanks (UAF) tarafından Bina 7 üzerine çokça yayınlanan çalışmayla elde edildi. Önde gelen bir akademisyen olan Leroy Hulsey ve diğer iki araştırmacı, dört yıl boyunca Bina 7’nin yıkımına ilişkin resmi açıklamanın geçerli olup olmadığını belirlemek için orijinal bina planlarına dayalı bilgisayar modelleri tasarladı. Test başarısız oldu.

Çalışma özeti, yangınların binanın tamamen çökmesine neden olabilecek varsayımsal yerel arızalardan herhangi birini tehlikeye atabilecek yapısal elemanların zayıflamasına veya yer değiştirmesine neden olamayacağını ve meydana gelseler bile yerel arızaların meydana gelemeyeceğini belirtmektedir. Gözlemlenen toplam çökmeye neden olacak bir dizi hatayı tetikledi.

Hulsey ve meslektaşları, WTC 7’nin çökmesinin “binadaki tüm sütunların neredeyse eşzamanlı olarak çökmesini içeren toplam bir başarısızlıktan kaynaklandığını ve bina boyunca sütunların ardışık arızasını içeren bir çökme” olmadığı sonucuna vardılar.

Önümüzdeki günlerde Hulsey’in çalışması Fairbanks, Alaska ve Berkeley, California’da sunulacak. 11 Eylül hakkındaki gerçeği çok daha geniş bir kitleye yaymak ve o gün ve onu izleyen savaşlarda 11 Eylül kisvesi altında serbest bırakılan savaşlarda ölenlerin adaletini sağlamak için sadece son girişim. “Bu ülkeye inanan herkese tavır almanın zamanının geldiğini söylerdim; Bunun gitmesine izin veremezler, ”dedi Gioia. “Çünkü 3000 kişiyi öldürebilirlerse, şimdi ne yapacaklar?”

https://commonground.ca/explosives-used-on-9-11-say-commissioners/
Newyork İtfaiyecileri:İkiz Kulelerde 3000 kişi soğukkanlılıkla patlayıcılarla katledildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin