Ölüm orucundaki Gökhan Yıldırım yoğun bakıma alındı 

featured
service

Haber Merkezi: Sibel Balaç ve Gökhan Yıldırım’ın adil yargılanma talebiyle başlattıkları ölüm orucunun 239’ncu günü geride kalırken, Gökhan Yıldırım’ın yoğun bakıma kaldırıldığı ortaya çıktı.

Gazete Duvar’dan Ferhat Yaşar‘ın haberine göre; Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi’nde tedavi gören Yıldırım’a hastane tarafından “İnfazını halen geçiremez, resmi sağlık kuruluşlarının mahkumlara ayrılan bölümlerinde yerine getirilmesi hayati tehlike arz ederi. Ceza İnfaz Kurumu koşullarında hayatını yalnız idame ettiremez. İnfazın 3 (üç) ay süre ile ertelenmesi uygundur” raporunu verdi. Ancak buna rağmen Yıldırım tahliye edilmedi.

YOĞUN BAKIM SERVİSİNE GÖTÜRÜLDÜ

Yıldırım’ın avukatı Seda Şaraldı, bir an önce serbest bırakılması çağrısında bulundu. Yıldırım’ın şu anda Tekirdağ Şehir Hastanesi’nde olduğunu, çarşamba yarım gün kadar mahkûm koğuşunda tutulduğunu belirten Şaraldı, müvekkilinin daha sonra yoğun bakım servisine götürüldüğünü söyledi.

TECRİT ALTINDA, AİLESİNİN GÖRMESİNE İZİN VERİLMİYOR

Gökhan’ın yoğun bakım servisinde tecrit altında tutulduğunu aktaran Şaraldı, “Yoğun bakımda olduğu için refakatçı kabul edilemez deniliyor ama yoğun bakımda olmak Gökhan’ın veya bizim talebimiz değil. Abisinin görüşmesi engelleniyor. Ben kısıtlı görebiliyorum. Hatta odasında abisine el salladığı bir pencere vardı. Gökhan’ın buradan abisine el salladıklarını fark ettikten sonra Gökhan’ın odasını değiştirdiler. Pazar günleri telefon günleriydi ama telefon arızalı diyerek bugün Gökhan’ın ailesiyle görüşmesine izin vermediler. Gökhan bir an önce tahliye edilmesi gerekiyor. Ve taleplerinin karşılanması gerekiyor” dedi.

Ölüm orucundaki Gökhan Yıldırım yoğun bakıma alındı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin