Ovacık’ta devam eden yangına müdahale asker tarafından engelleniyor

featured
service

Haber Merkezi: Dün öğlen saatlerinde Ocacık köylerinde bombardıman sonucu başlayan orman yangını devam ediyor. Dersim halkının yangını söndürmek için bölge gidişine asker yolları kapatarak izin vermedi.

Ovacık ilçesine bağlı Sevqu (Yaylagünü) ve Xezku (Otlubahçe) köyleri arasında, dün yoğun bombardıman sonucu çıkan orman yangınına hala bir müdahale yok. HDP Dersim İl Örgütü ve HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü orman yangınının devam ettiği Xezku (Otlubahçe) köyüne gitmek istedi ancak askerler güvenlik bahanesiyle yolu kapattı.

Dersim Ovacık’a bağlı Ovacık Sevqu (Yaylagünü) ve Xezku (Otlubahçe) köyleri arasında dün yoğun bombardıman sonucu orman yangını çıktı. Herhangi bir müdahalenin olmadığı orman yangını yaşam alanlarını tehdit ediyor.

HDP Dersim İl Örgütü ve HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü orman yangınının devam ettiği Xezku (Otlubahçe) köyüne gitmek istedi ancak askerler güvenlik bahanesiyle yolu kapattı.

“’NEDEN SÖNDÜRMÜYORSUNUZ DEĞİL, NEDEN YAKIYORSUNUZ?’ DİYE SORUYORUZ”

Otlubahçe köyünde dün öğlen başlayan orman yangınına gitmek istediklerini ancak izin verilmediğini belirten HDP Dersim Milletvekili Alican Önlü, “Bu coğrafyada yangın kendiliğinden çıkmıyor doğamız yakılıyor ve bugün bütün yollar tutulmuş. Biz geçmişten beri neden orman yangınını söndürmüyorsunuz değil neden ormanlarımızı yakıyorsunuz diye soruyoruz. Gerekçesi ne olursa olsun insanların yanan ormanlarını söndürmesi engelleniyor. Biz gidip köylülerle görüşmek istedik ama kesinlikle izin verilmeyeceğini söylediler” diye konuştu. (PİRHA)

Ovacık’ta devam eden yangına müdahale asker tarafından engelleniyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin