Pazarcık, İslahiye ve Nurdağı’na acil yardım çağrısı

featured
service

Haber Merkezi: Depremin merkez üssü Maraş’ın Pazarcık, Antep’in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde halkı ziyaret eden Halkların Demokratik Partisi (HDP) Antep Milletvekili Mahmut Toğrul, yetkilileri göreve çağırdı.

Her 3 ilçenin de tamamen yok olduğunu belirten Toğrul, yıkılan binaların enkazlarına AFAD ekiplerinin dün yetişebildiğini söyledi. 48 saatten sonra devletin olay yerine gelebildiğini belirten Toğrul, en kritik saatlerde arama-kurtarma çalışmalarının yapılmadığına işaret ederek “Birçok insan hala enkazların başında yakınlarına ulaşmaya çalışıyor. Bir taraftan yakınlarına ulaşmaya çalışırken, bir taraftan da soğukta, açlıkla boğuşuyor. Bugüne kadar çadırlar kurulamadığı için insanlar soğukta. Ekmek yok, su yok, ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumda değiller” dedi.  

BİR AN ÖNCE HAREKETE GEÇİLMELİ

Bir an önce arama-kurtarma konusunda yetkili ve deneyimli insanların zaman gecikmeden 3 ilçeye gelmesi gerektiğini belirten Toğrul, “Bu çalışmaların hızlandırılması gerekiyor. Zamanla yarışılan bir süreçtir bu” dedi. Devletin bu kentlere gelen yardımları engellediğini belirten Toğrul, şunları söyledi: “Birçok insan bu soğukta dışarıda yaşıyor. Bir an önce bu yıkılan ilçelerde çadır kentlerin kurulması, insanların soğuktan korunması, ekmek ve su gibi temel ihtiyaçların derhal karşılanması gerekiyor” dedi. 

Pazarcık, İslahiye ve Nurdağı’na acil yardım çağrısı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin