1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. Politik tutsak Dr. Gn.Saibaba’nın COVID-19 testi pozitif çıktı

Politik tutsak Dr. Gn.Saibaba’nın COVID-19 testi pozitif çıktı

featured
service

Haber Merkezi: Hindistan’da HKP (Maoist) ile bağlantıları iddiasıyla tutuklanan ve önür boyu hapse mahkum edilen Delhi Üniversitesi eski profesörü Dr. Saibaba’nın Covid testi pozitif çıktı.

Eşi tarafından Pazartesi günü yapılan açıklamada, Nagpur Merkez Hapishanesinde bulunan eski Delhi Üniversitesi profesörü Dr. G.N Saibaba’nın Covıd-19 testinin pozitif çıktığını söylendi. 

Dr. Saibaba, geçen yıl Şubat ayında da  Covıd-19 testi pozitif çıkmıştı. Dr. Saibaba, 2017 yılında bir Gadchiroli mahkemesi tarafındanHKP (Maoist) ile bağlantılı olduğu iddiasıyla mahkum edildikten sonra ömür boyu hapis cezasına çarptırılan siyasi bir mahkumdur.

Eşi Vasantha, Saibaba’nın biran önce hastaneye götürülmesini istedi.

“Hapishane yetkilileri henüz bizimle iletişime geçmedi. Daha önce bize son derece zayıf hissettiğini ve sürekli sırt ve kalça ağrısı nedeniyle uykusuz gecelerden muzdarip olduğunu söyledi. Vasantha yaptığı açıklamada, ”Bu Covıd-19 saldırısına nasıl katlanacağından çok endişeliyim, çünkü Covıd-19’u son kez aldıktan sonra düzgün bir şekilde iyileşmedi “dedi.

“Bağışıklığı çok daha kötüye gitti ve vücudunun hayatta kalma kabiliyeti yavaş yavaş azalıyor. Nagpur cezaevi yetkililerini ve mahkemeyi, kalp sorunu Covıd-19 ile birleştiğinde ciddi komplikasyonlara neden olabileceğinden acilen onu izlenebileceği bir hastaneye yatırmaya çağırıyorum.”

Geçen yılın Şubat ayında, hapishane yetkilileri soğuk algınlığı, öksürük ve ateş gibi belirtiler gösterdiği için Covid testi taptırmış ve daha sonra kontrol için hastaneye götürülmüştü. Dr. Saibaba’nın yüzde 90’ın üzerinde engelli olarak yaşamını sürdürüyor.

Politik tutsak Dr. Gn.Saibaba’nın COVID-19 testi pozitif çıktı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin