1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. Polonya polisi, sınırdaki mültecilere tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı 

Polonya polisi, sınırdaki mültecilere tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı 

featured
service

Haber Merkezi: Polonya’da polisinin, sınırı aşmaya çalışan mültecilere TOMA’lar, göz yaşartıcı sprey ve ses bombaları ile saldırdığı bildirildi.

Belarus-Polonya sınırında mültecilerin ölümle burun buruna bırakıldığı kriz gün geçtikçe büyürken, açlık ve soğuğa direnmeye çalışan mültecilerin Bruzgi-Kuznitsa sınır kontrol noktası civarındaki bekleyişi sürüyor.

Bugün (16 Kasım) sabah saatlerinde sınır kapısı yakınlarındaki bariyerleri aşmaya çalışan mültecilere Polonya polisi TOMA’larla saldırdı. Sınırdaki bazı mülteciler de ara bölgeye girerek polise taş ve odun fırlatarak karşılık verdi.

Polonya’da polis sınıra yaklaşan mültecilere göz yaşartıcı sprey ile saldırırken, ara bölgedeki gruplara ses bombaları da attı.

8 Kasım’dan bu yana çocuk ve kadınların da olduğu 2 bin civarındaki kişi ormanlık alanda kurduğu kamptan ayrılarak, dün (15 Kasım) Bruzgi-Kuznitsa sınır kontrol noktası önünde toplanmıştı. Kalabalık, burada oturarak bekleyişe başlamış, geceyi burada kurdukları çadırlarda geçirmişti.

Polonya polisi, sınırdaki mültecilere tazyikli su ve biber gazıyla saldırdı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin