Pukeleka (Gül ve Ateş) Viyana ve Wels’te kitleyle buluştu 

featured
service

Haber Merkezi: Komünist önder İbrahim Kaypakkaya’nın katledilişinin 49. yılında; Kaypakkaya’nın yaşamını konu edinen “Pukeleka” isimli tiyatro oyunu Viyana ve Wels’te sahnelendi.

İstanbul Dram Tiyatrosu’nun Pukeleka (Gül ve Ateş) isimli oyunu öncesi Kaypakkaya şahsında devrim ve komünizm mücadelesinde ölümsüzleşenler anısına saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Partizan tarafından, kitle selamlanarak, Kaypakkaya’nın tarihsel önemi, komünist çizgisi, mücadele hattı ve bugünkü güncelliğine dikkat çeken konuşmalar yapıldı.

Tiyatro oyunu öncesi ’68 hareketi ve ’71 devrimci çıkışını konu edinen, tarihsel bellek oluşturmaya hizmet eden bir sinevizyon gösterimi gerçekleştirildi. Sinevizyonun ardından tiyatro oyunu sahnelendi.

Yaklaşık 90 dakika süren oyun Kaypakkaya’nın ”Çelik aldığı suyu unutmayacak!” sözüyle sonlandırıldı.

Oyunun ardından Grup İsyan Ateşi ezgileriyle sahne alırken, etkinlikler yönetmen ve oyuncularla yapılan söyleşilerin ardından sonlandırıldı.

Pukeleka, önümüzdeki haftalarda Basel, Zürih ve Stuttgart, Liege, Köln, Rotterdam, Hamburg ve Innsbruck kentlerinde halkla buluşacak. (Yeni Demokrasi)

Wels
Wels
Viyana
Pukeleka (Gül ve Ateş) Viyana ve Wels’te kitleyle buluştu 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin