Rusya-Ukrayna Savaşı’nın 100. Günü

featured
service

Tarihçiler, Rusya-Ukrayna Savaşı’nın gerçekte ne zaman başladığı konusunda acı çekecekler; ama Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’nın sınırlarını ihlal etmesi medyamız tarafından Birinci Gün olarak kabul edildiğine göre, bununla devam edelim. Bu, 4 Haziran’ı 100. Gün yapar.

Batı savaş röportajı, Rusya Savunma Bakanlığı bildirilerini okumanın basit uygunluğu ile bir hafta önceden tahmin edilebilir. Örneğin, Rus haber kaynakları, Mariupol’daki Ukrayna kuvvetlerinin ölümünü, medyamızın isteksizce bu gerçeği kabul etmesinden bir hafta önce, binlerce askerin teslim olduğu videoyla birlikte ayrıntılarıyla anlattı. Bu süre zarfında gecikme düzenli olarak tekrarlanıyor ve Rus iddialarına güven veriyor.

Buna karşılık, Ukrayna’nın Bilgi ve Psikolojik Operasyonlar Merkezi (birçok medya sıtmanın kaynağı), basın mensuplarına video oyunu klipleri yerleştirirken ve ‘Kiev’in Hayaleti’ savaşçı as masalları gibi dezenformasyon ulumaları üretirken yakalandı. Propaganda için sahte savaşlar düzenliyorlar.

En ısrarcı efsaneleri, Ukrayna kuvvetlerinin Rusya’nın Kiev ve Harkov’u ele geçirme girişimlerini geri püskürttüğü yönünde. Gerçekte, bu şehirlerin etrafındaki Rus manevraları ruslardı. Bu sahtekarlar, doğu cephesi boyunca takviye kuvvetleri pahasına Ukrayna’nın askeri varlıklarını mükemmel bir şekilde yanlış yönlendirdiler.

Bunu nereden biliyoruz?

Rusya’nın hiçbir zaman, 3 aylık acımasız Mariupol Savaşı’na karışmış 15.000’den az çatlak askeri olmadı. Rusya’nın Kiev’in çevresinde hiçbir zaman 15.000 kadar askeri yoktu – Mariupol’un 8 katı büyüklüğünde bir şehir. Ruslar hiçbir zaman Kiev’e saldırmak için yeterli kuvvet toplamadılar.

Ukrayna-Rusya Savaşı: Scuttled İstanbul “Barış Girişimi”. Tırmanışın Tehlikeleri

40. Gün civarında, Kiev’in kuzeyindeki Rus kuvvetleri ve Harkov u-Belarus’a geri döndü ve ardından Rusya’nın şu anda 7’ye 1 asker avantajına sahip olduğu Ukrayna’nın doğu cephesini kuşatmak için etrafta dolaştı. Ukrayna’nın Kiev ve Harkov’un kuzeyindeki toprakları efsanevi bir şekilde yeniden ele geçirmesi, boşaltılmış köylere ve tarım arazilerine yapılan atışsız gezilerden oluşuyordu. Bununla birlikte, bu hiçbirşey burger, Ukrayna’nın en önemli zaferi olarak acımasızca mırıldanıyor.

Ukraynalıların akıl almaz bir şekilde yalan söylediklerini ve Rus hesaplarının gerçeğe daha yakın olduğunu nasıl bilebiliriz?

Her uzman görüşüne göre, Rus Hava Kuvvetleri, yalnızca Amerikalı meslektaşları tarafından görevlendirilen modern, büyük bir girişimdir. Ukrayna hava kuvvetleri 24 Şubat’tan önce zar zor sıralandı. O zamandan beri, havaalanlarının 16’sı ve savaş uçaklarının 186’sı imha edildi. Ukrayna, tüm bu çatışma boyunca hava kuvvetleri olmadan etkili bir şekilde savaşıyor.

Dahası, Amerika’nın yabancı karışıklıklarının aksine, bu savaş gezegenin diğer tarafında Rusya’dan gerçekleşmiyor. Yandaki kapıda oluyor. Rusya, Amerikalıların Irak’a odaklanabileceğinden çok daha fazla hava gücünü Ukrayna’ya yoğunlaştırabilir.

Ayrıca, Ruslar 329 Ukrayna uçaksavar sistemini ve çok sayıda radar istasyonunu ortadan kaldırdı.

Son olarak, Ukrayna 2.700 kilometrelik bir kıyı şeridine sahipken, donanmaları Birinci Gün’de hayatta kalamadı.

Ruslar, savunmasız Ukrayna mevzilerine denizden ve havadan fırlatılan binlerce hassas füze ateşledi. Bu savaş bir hindi atışıdır.

40. günden sonra savaş, Rusların büyük bir ateş gücü avantajına sahip olduğu bir topçu çifti haline geldi. Söz konusu avantaj, 1.768 Ukrayna sahra topçu topunun ve 464 Ukrayna roketatarının imha edilmesiyle çarpıldı. Bu kayıplar, Ukrayna’nın bu savaşa getirdiklerinin yarısından fazlasını ve doğu cephesinde konuşlandırdıklarının neredeyse tamamını temsil ediyor.

NATO takviyeleri çok geç geliyor; eğer gelirlerse. Genellikle öne ulaşmadan önce patlatılırlar. Batı mühimmatlarını depolayan depolar ve yabancı paraları barındıran kışlaların oturan ördekler olduğu kanıtlanmıştır.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, savaşı gözetleme uçakları ve topçu bataryaları arasındaki bağlantıyı mükemmelleştirmek için bir fırsat olarak nitelendiriyor. Drone operatörleri Ukrayna birliklerinin yoğunlaştığını tespit etti. Bu koordinatları derhal topçu kaptanlarına iletirler ve onlar da mümkün olan en kısa sürede bu noktaları çekiçlerler. Son 24 saatlik bir dönemde Rus topçuları 1.100 mevziye saldırdı.

Rusya, 3.399 zırhlı aracı imha ettiğini iddia ediyor; 3.402 zırhsız askeri araç; 1.091 drone ve 129 helikopter.

25 Mart’ta Rusya, Ukrayna’daki kayıpların 14.000 ölü, 16.000 yaralı olduğunu tahmin etti. 16 Nisan’da ölümtahminlerini 23.000’e yükselttiler. Bu vücut sayısı şimdi muhtemelen 40.000’i aşıyor!

Ukraynalı “engelleyici taburlar”, kaçışı, teslim olmayı veya başka herhangi bir gerçek veya hayali itaatsizliği önlemek için Ukrayna hatlarının arkasında gizleniyor. Böyle bir tabur ‘The Punisher’ tarafından yönetiliyor – muhtemelen Ukrayna vatandaşı olmayan ve muhtemelen herhangi bir Rus’tan daha fazla Ukraynalı askeri vurduğu için Rus madalyasını hak eden, tetikçi-mutlu maskeli bir keskin nişancı.

Punisher’ın tüm çabalarına rağmen 5.000 Ukraynalı teslim oldu. İsyan söylentileri ve diğer hoşnutsuzluk göstergeleri Ukrayna ordusunun tüm saflarında bolca bulunmaktadır. Zelenskiy’nin boynu blokta.

Bu Vlad Putin’in savaşı değil. Bu Whitey Biden’ın Savaşı ve korkunç bir fiyasko. Amerika’nın tarihsel kölelik ve savaş partisi Demokratlar, üzücü bir şekilde yanlış adım attılar ve bunun yansımaları tarihsel olacak.*

Kaynak: Global Research

Öne çıkan resim: NATO, Azak Taburu ve neo-Nazi bayraklarıyla Ukrayna’daki ABD müttefikleri. Fotoğrafı çeken russia-insider.com

Rusya-Ukrayna Savaşı’nın 100. Günü

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin