Sınıfın Sesi Yükselmeye Devam Ediyor: Kadıköy’de Grev Kararı

featured
service

EMEK – TİS görüşmelerinde Kadıköy Belediyesi işçilerinin talepleri karşılanmazken ara bulucu sürecine girildi. Sonuç alınmaması durumunda greve çıkılacağı belirtilirken, işçiler ve sendika temsilcileri belediyeden yeni bir teklif gelmediğini kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Şerdil Dara Odabaşı’nın başkanlığını yaptığı Kadıköy Belediyesi işçilerinin örgütlü olduğu DİSK’e bağlı Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube ile Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası (SODEMSEN) arasında geçen toplantıda anlaşma sağlanamamıştı. Toplantıyı terk eden işçiler Kadıköy Belediyesi önüne yürümüş, ara bulucu sürecinin ardından greve çıkacaklarını duyurmuştu. O günden sonra Kadıköy Belediyesi’nden yeni bir teklif gelmediğinden bahseden işçiler, toplu sözleşme taslağında yer alan taleplerini çıkacakları grevde savunacaklarını söyledi.

“Eylülde Kadıköy Belediyesi işçisi greve çıkacak”

Genel-İş İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube Başkanı Murat Aydoğan grev hazırlıklarının sürdüğünü söyleyerek, “SODEMSEN’in tutumu karşısında masada kalmamızın mümkünatı yoktu. Belediyenin görüşme talebi yok, bir teklif de sunmuyorlar. Ara bulucu süresinin dolmasını bekliyoruz, eylülde Kadıköy Belediyesi işçisi greve çıkacak. Grev elbette bizim için bir amaç değil ancak bize başka yol bırakmıyorlar. Temsilci arkadaşlarımız işçilerle görüşmeye devam ediyor. Grev hakkında bilgilendirme yapıyor. Kadıköy Belediyesi işçisinin profili belli, siz onları greve zorlarsanız onlar da greve çıkar.” ifadelerini kullandı. (Yeni Demokrasi)

Sınıfın Sesi Yükselmeye Devam Ediyor: Kadıköy’de Grev Kararı
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin