1. Haberler
  2. KÜRDİSTAN
  3. Şırnak’ta mahalleyi basan komutandan halka tehdit 

Şırnak’ta mahalleyi basan komutandan halka tehdit 

featured
service

Haber Merkezi: DEDAŞ ile birlikte askeri alarak Güçlükonak’ın Fındık beldesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’ni basan Tabur komutanı köylüleri, “Karşımda kadın da yaşlı da çocuk da olsa ezer geçerim” diyerek tehdit etti.

Şırnak’ın Güçlükonak ilçesine bağlı Fındık beldesinin Cumhuriyet Mahallesi’nde Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), evlerdeki sayaçları elektrik direklerine taşımak istedi. Halkın tepki göstermesi üzerine DEDAŞ çalışanlarıyla mahalle sakinleri arasından gerginlik yaşandı.

KOMUTANDAN MAHALLELİYE TEHDİT

AKP Fındık Belde Belediye Başkanı Abdulselam İmre ise, DEDAŞ ekibine köyde elektrik sayaçlarının direklere çıkartılmasına karşı çıkanların HDP’li olduğunu belirtti. Bunun üzerine Tabur komutanı askerlerle birlikte köyü basarak, “Yarın saat 13.00’da buradayım karşımda kadın da yaşlı da, çocuk ta olsa ezer geçerim” diyerek köy halkına tehditlerde bulundu. Köylüler bu duruma karşı çıkarak, “Siz bu halkın güvenliği için buradasınız, bu halkın çocuklarını ve kadınlarını ezmekle tehdit etmek için burada değilsiniz” sözleriyle tepki gösterdi.

Daha sonra komutan askerlerle birlikte halka saldırarak yarın gereğini yapacağı yönünde tehditlerine devam etti.

Öte taraftan beldeye bağlı Sevadiye (Gümüşyazı) köyüne de  DEDAŞ  tarafından 17 gündür elektrik verilmiyor. (MA)

Şırnak’ta mahalleyi basan komutandan halka tehdit 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin