Stuttgart’ta Brezilya’daki devrimci köylü hareketiyle dayanışma mitingi

featured
service

18 Nisan’da Brezilya’daki devrimci köylü hareketinin destekçileri, Stuttgart’taki Brezilya Fahri Konsolosluğu önünde bir miting düzenlediler.


“Kahrolsun toprak mücadelesinin kriminalize edilmesi!” Yazılı bir pankart taşıdılar. Almanca ve Portekizce olarak.
Bu sloganla, köylülerin mücadelesini mümkün olan her türlü şiddetle bastırmaya çalışan ve bu nedenle onları kriminalize etmeye çalışan Brezilya hükümetinin siyah planlarını kararlılıkla kınıyorlar. Brezilya’daki tarım devrimi sürekli olarak yeni başarılara ulaştığından ve böylece bürokrat kapitalistlerin ve büyük toprak sahiplerinin yönetimini sorgulamaya çağırdığından, bu adımlar eski devlet için gereklidir. Miting sırasında dikkatleri Rondonia’nın Corumbiara kentindeki mevcut duruma çekmek için üç konuşma yapıldı. Konuşmacılar, kırsal nüfusun çoğunluğunu en acımasız sömürü koşullarına zorlayan dayanılmaz durum ve Yoksul Köylüler Cemiyeti’nin mevcut koşullara karşı yürüttüğü haklı mücadeleyi bildirdi.

dvd2

Ayrıca hükümetin Rondonia’daki köylü hareketine karşı eylemlerini kınadılar ve Brezilya devletinin eski Hacienda Santa Elina’yı temizlemek için şu anda kendi yasasını nasıl çiğnediğini açıkladılar. Konuşmaların ardından hazır bulunanlar, “Toprak mücadelesinin suç sayılmasına hayır!” Gibi sloganlar attılar. “Yaşasın Brezilya Köylü Birliği!” ve “Yüksek uluslararası dayanışma!”

DVD
Bu fırsatı bir kez daha tüm ilerici, demokratik ve devrimci örgütlere ve bireylere hitap etmek için kullanmak istiyoruz: başka bir katliamı önlemek için savaşın!
Arkadaşlarınızla, iş arkadaşlarınızla, sınıf arkadaşlarınızla ve ailenizle mevcut durum hakkında konuşun. Brezilya’nın fakir çiftçileriyle kendi dayanışma eylemlerinizi gerçekleştirin ve toprak için haklı mücadeleleri için kamuoyu yaratın!

Stuttgart’ta Brezilya’daki devrimci köylü hareketiyle dayanışma mitingi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin