Sultangazi Cemevine giden kişi, ‘beni Erdoğan’a, MİT’e sorun’ diyerek tehditler savurdu 

featured
service

Haber Merkezi: İstanbul’da, AKD Sultangazi Pir Sultan Abdal Cemevi’ne giden kimliği belirsiz bir kişi, “Size haddinizi bildirmeye geldim. Sizi uyarıyorum. Beni emniyete, MİT’e, Tayyip Erdoğan’a sorabilirsiniz. Herkes beni tanır” diyerek tehditte bulunduğu öğrenildi.

Alevi Kültür Dernekleri (AKD) İstanbul’un Sultangazi ilçesinde bulunan Pir Sultan Abdal Demevi’ne 16.30 sıralarında kimliği belirsiz bir kişi tarafından “Size haddinizi bildirmeye geldim. Sizi uyarıyorum. Beni emniyete, MİT’e, Tayyip Erdoğan’a sorabilirsiniz. Herkes beni tanır” diyerek tehditte bulunduğu öğrenildi. Kendilerine yapılan tehdidi protesto etmek amacıyla basın açıklaması yapan Pir Sultan Abdal Cemevi Başkanı Zenyel Odabaşı, herkesi kurumlarına sahip çıkmaya çağırdı.

Yapılan açıklamada konuşan Odabaşı, “Bugün 16.30 sularında kimliği belirsiz bir kişi elinde dosya ile gelerek, yönetimi sordu. O sırada cenaze erkanı vardı. Lokma dağıttık. O sırada gelip ‘Size haddinizi bildirmeye geldim’dedi. Elindeki dosyayı bıraktı. Kendisini tanıtmadı. ‘Beni emniyete, MİT’e, Tayyip Erdoğan’a sorabilirsiniz. Hatta bütün parti başkanlarına sorun, herkes beni tanır. Size haddinizi bildireceğim. Sizi uyarıyorum’ dedi ve dosyayı bıraktı. Biz de emniyeti aradık. Onlar gelip şahsı gözaltına aldı. Yönetim olarak Gazi Karakolu’na gidiyoruz. Daha sonra sizi bilgilendireceğiz. Baskılar asla bizi yıldıramayacak. Cem ibadetimiz, cemevleri ibadethanemizdir. İnancımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu tür çapulculara asla meydanı bırakmayacağız. Laik cumhuriyette bütün renkler ile kardeşçe yaşamaya, eşit yurttaşlık mücadelemize devam edeceğiz. Herkesi kurumlarımıza sahip çıkmaya çağırıyorum” dedi. (MA)

Sultangazi Cemevine giden kişi, ‘beni Erdoğan’a, MİT’e sorun’ diyerek tehditler savurdu 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin