Sürekli Genişleyen Savaş

featured
service

Paul Craig Roberts

Pentagon, Ukrayna’ya güvenlik yardımını koordine etmek üzere 300 ABD askeri üyesinden oluşan bir kadro ile Almanya’daki yeni bir Ordu karargahının başına bir Korgeneral (3 yıldızlı) Terry Wolff’u atadı.

General Wolff, ABD Ordusu Korucu Okulu mezunu, zırhlı bir tümenin eski bir subayı ve Genelkurmay Başkanlığı Stratejik Planlar ve Politika eski direktörüdür. Bu, envanter atamaları verilen memur türü değildir.

Daha önce de bildirildiği gibi, Washington’un Ukrayna sınırında konuşlandırılan bir grup askeri ve Ukrayna’da görünüşte Batı tarafından tedarik edilen silahları karaborsalarda satmasını önlemek için üniformalı personeli bulunuyor. “Güvenlik yardımı”, Ukrayna’da Rusya’ya karşı savaş yürütmek amacıyla bir Savaş Komutanlığı Genelkurmay Başkanlığı kurmanın bir kapak hikayesi midir?

Eğer bu bir hileyse, ABD’yi Vietnam Savaşı’na dahil etmek için kullanılanlara benzer.

Putin, “sınırlı operasyonunun” kendisine iki seçenek bıraktığını öğrenme noktasında olabilir: izin verilirse Ukrayna ile yüz kurtarıcı bir ateşkes yapmak ya da kendisini ABD ile savaşta bulmak.

Bu arada Kremlin, yaptırımlardan hiçbir şey öğrenmediği için Rusya’nın Batı ile finansal entegrasyonunu yeniden canlandırmaya çalışıyor. Rusya, gıda ve gübre sevkiyatlarının ödenmesi için SWIFT ödeme sistemine finansal olarak yeniden bağlanmayı istiyor. Başka bir deyişle, Kremlin, Washington’u, Washington’un yaptırım politikasının Rusya’ya değil, açlığın tehdit olduğu ülkelere dayattığı zorlukların sorumluluğundan kurtarmak istiyor. Yine, Ukrayna’da olduğu gibi düşmanlarını koruyan Kremlin var. Kremlin kesinlikle savaştaki bir ülke için garip davranıyor.

Umarım Putin Washington’da brownie puanı kazanacağını düşünmez.

Sürekli Genişleyen Savaş

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin