1. Haberler
  2. HABERLER
  3. TAYAD: “Kuyu Tipi Hapishaneler Kapatılsın!”

TAYAD: “Kuyu Tipi Hapishaneler Kapatılsın!”

featured
service

Hapishanelerde devam eden ölüm oruçlarına dikkat çeken TAYAD, kuyu tipi hapishanelere karşı başlatılan direnişin sonuç alınıncaya kadar devam edeceğini belirtti.

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği (TAYAD), dün İstanbul Nurtepe’de bulunan dernek binasında basın toplantısı düzenledi. Açıklamada, S, Y, R kuyu tipi hapishanelerin kapatılması, hasta tutsakların serbest bırakılması, tecrit ve keyfi sürgünlerin son bulması, ailelere yakın hapishanelere sevklerin yapılması talepleriyle tutsakların başlattığı açlık grevi ve ölüm orucu direnişinin 261. günü geride bıraktığı ve taleplerin kabul edilinceye kadar devam edeceği belirtildi.

Basın metnini okuyan TAYAD üyesi Doğan Karataşdan şunları söyledi:

“F Tipi tecrit hücrelerine karşı 7 yıl, gün gün hücre hücre 122 kez öldük, direnerek ürettik, üreterek zaferler kazandık. F Tipi tecrit hücrelerinizi yendik.  S, R, Y Kuyu Tipi hapishanelerinizi de yeneceğiz. Nurettin Kaya ölüm orucu direnişinin 261’inci gününde direniyor. Alişan Gül, Cemil Kurt süresiz açlık grevinin 118’inci gününde; Oktay Kelebek ve Cem Dursun süresiz açlık grevinin 134’üncü gününde; Rezzan Şengül, Vedat Doğan 101’inci günündeler. Muammer Kaya amcasının oğlu olan Nurettin Kaya’nın talepleri kabul edilsin diye süresiz açlık grevine devam ediyor ve zafere kadar, bütün özgür tutsakları kuyu tipi hapishanelerden çekip alana kadar direnmeye devam edeceğiz.”

Karataşdan açıklamanın devamında, tutsakların taleplerinin kabul edilmesini isteyerek devrimci demokratik kamuoyuna dayanışma çağrısında bulundu.

TAYAD: “Kuyu Tipi Hapishaneler Kapatılsın!”
Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin