TTB ve TMMOB’ne saldırı hazırlığı 

featured
service

Haber Merkezi: Türk devletinin Güney Kürdistan’a yönelik sürdürdüğü işgal saldırılarında, gerilla güçlerine karşı kimyasal gazlarla yaptığı saldırıya tepki gösteren TTB başkanı Şebnem Korur Fincancı gözaltına alınarak tutuklama talebiyle adliyeye sevk edildi.

Şebnem Korur Fincancı’nın adliyede işlemleri sürerken Türk devletinin adalet bakanından TTB ve TMMOB’ne yönelik saldırı açıklaması geldi. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Türk Tabipleri Birliği ve TMMOB ile ilgili hazırlık yapıyoruz” dedi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Hukuk ve Değişim Derneği’nin düzenlediği programda yaptığı konuşmada saldırı hazırlığını dile getirdi. R.T. Erdoğan’ın Kabine Toplantısı’nın ardından Türk Tabipleri Birliği ile ilgili yaptığı açıklamayı hatırlatan Bozdağ, şunları kaydetti:

“Şimdi biz bunun çalışmasını yapıyoruz. Hem Türk Tabipleri Birliği, hem mimar ve mühendisler odalarıyla ilgili yeni bir hazırlık yapıyoruz. Türk Tabipleri Birliği’nin ‘Türk’ ismine hakaret edercesine Türk milletine ve Türkiye Devleti’ne düşmanlık eden, terör örgütlerinin ağzıyla, ‘Türk’ ifadesini kullanan bir çatının altında görev yapması, bu milletin de devletimizin de kabul edeceği bir iş değildir. O nedenle burada yeni bir düzenleme hazırlığına başlandı. Çalışmamız bittikten sonra Sayın Cumhurbaşkanımıza, Kabineye arz edeceğiz. Ondan sonra da parlamentoda Cumhur İttifakı milletvekilleri bunun yasalaşma sürecini takip edecekler.”

TTB ve TMMOB’ne saldırı hazırlığı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin