1. Haberler
  2. TUTSAKLAR
  3. Tutsak Deniz Tepeli: “Tanığım, Garibe katledildi!”

Tutsak Deniz Tepeli: “Tanığım, Garibe katledildi!”

featured
service

Haber Merkezi: Kocaeli Kandıra 1 No’lu F Tipi Hapishanesi’nde 9 Aralık’ta şüpheli bir şekilde yaşamını Garibe Gezer’in tutsak arkadaşı Deniz Tepeli gönderdiği mektupta tanıklığını anlattı.

İnsan Hakları Derneği Eş Genel Başkanı Eren Keskin, Deniz Tepeli’nin avukat Jiyan Tosun’a gönderdiği mektubu sosyal medya hesabından yayınladı. Tepeli, mektubunda Garibe’nin katledildiğine tanıklık ettiğini anlatarak olayın üstünün örtülemeye çalışıldığını söyledi.

Tepeli gönderdiği mektubunda şunları anlattı:

“Ben Garibe’nin öldürülmesine de tanığım. O sırada havalandırmadaydım, gördüm ve duydum. Fakat dün (16-12-2021) size yolladığım APS mektup, ‘Kapalı zarfla yollayamazsın. Ya açık zarfla yolla ya da vekaletin olan avukata kapalı yolla’ deyip bana iade edildi. Bu suçtur. Tam avukatlara hepimizin kapalı zarf yollama hakkımız var. Ama cinayet örtülmeye çalışılıyor. Benim tanıklığım da kritiktir. Tek gören benim. Bunu engellemeye çalışıyorlar. Bu engellenen mektubu bugün (17-12-2021) yine kapalı zarf olarak postaneye veriyorum. Konuya dair Kandıra CBS’ye suç duyurusu ve hapishane idaresine de mektubu engellemelerinin suç, göndermemizin hak olduğunu ve bu engellemeye karşı bir dilekçe yazdım, bilginiz olsun. Öte yandan Salı günü (14-12-2021) Kandıra savcısı O.H. Cengiz, cinayet-intihar dosyası için Resmiye’yi ifadeye çağırdı ama beni dahil etmemişler. Oysa ben görgü tanığıyım. 15-12-2021 tarihinde de başka bir savcı çağırdı tecavüz ve işkence dosyası için. Ben avukatı ile ya da avukatıma danıştıktan sonra ifade vereceğim dedim. Mutlaka benimle görüşün. Örtbas edilmeye çalışılıyor. Sonuna dek takipçisiyiz.”

Tutsak Deniz Tepeli: “Tanığım, Garibe katledildi!”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin