Tutsakların elektriği kesildi

featured
service

Haber Merkezi: Tutsaklardan gazetemize ulaşan mektuplarda, tutsakların elektriklerinin işletme bedelinden hesaplandığı ve yüksek tutarlı faturalar kesildiği bildirilmişti.

Bunun son örneği Silivri hapishanesinde yaşandı. Silivri Kapalı Hapishanesi’nde bulunan tutsaklara işletme bedelinden fatura kesildi. Tutsaklar bin 500 TL gelen faturayı ödemeyince, idare tarafından elektrikleri kesildi. 

Silivri 2 Nolu L Tipi Kapalı Hapishanesi’nde bulunan 11 kişilik koğuşa idare tarafından bin 500 TL elektrik faturası gönderildi. Tutsaklar faturayı ödeyemeyince idare iki gün boyunca elektriği kesti. Konuya dair dün açık görüşte ailesine bilgi veren tutsak Halil Ay, bir ay boyunca kullandıkları elektrik bedeli olan bin 500 TL’yi ödemedikleri için elektriklerinin kesildiğini aktardı. Ay, iki gün boyunca koğuşa elektriğin verilmediğini ve idarenin daha sonra ise tutukluların hesabında izinsiz bir şekilde paralarına el koyduğunu belirtti.  Yansıtılan faturanın ve izinsiz olarak hesaplarında bulunan paraya el konulmasına tepki gösteren Ay, bu durumun hukuksuz olduğunu ve kamuoyu tarafından bilinmesi gerektiğini belirterek, duyarlılık çağrısında bulundu.

Tutsakların elektriği kesildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin