Yapı Kredi Bankası’nda iş cinayeti

featured
service

Haber Merkezi: Yapı Kredi Teknoloji çalışanı Efe Demir, uzun çalışma saatleri ve yönetici baskısının ardından hayatına son verdiği öğrenildi.

Patronların Ensesindeyiz Banka Emekçileri Dayanışma Ağının ilettiği bilgiye göre depremzedelerin kredilerinin ertelenmesine dönük talebinden dolayı bir süredir işyerinde mobbinge maruz kalan Demir, geçtiğimiz günlerde yine uzun saatler çalıştırıldıktan ve bu sırada ağır şekilde baskı uygulandıktan sonra sinir krizi geçirerek camdan atlayarak intihar etti.

Sabancı Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezunu olan Demir için başsağlığı mesajı yayımladı.

Yapı Kredi Bankası’nda teftiş ekipleri ve savcılık tarafından soruşturmalar başlatıldı. İddiaya göre hayatını kaybeden Demir’in intihar etmeden önce yaşadığı mobbingi ve sorumlularının baskısını anlattığı bir e-postayıüst yönetime gönderdi.

‘Hesap vereceksiniz!’

Patronların Ensesindeyiz Ağı’ndan “Arkadaşımızın hesabını soracağız” mesajıyla yapılan paylaşımda “Ne istedi Efe Demir? Depremzedelerin kredilerinin ertelenmesi! Mobbingi artırdınız, sabah saatlerine kadar çalıştırdınız. Çok ağır baskı uyguladınız. Siz de biliyorsunuz. Hesap vereceksiniz!” ifadelerine yer verildi.

Yapı Kredi Bankası’nda iş cinayeti

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin