1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. Yeni ABD Dış Politika Konseyi

Yeni ABD Dış Politika Konseyi

featured
service

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, Dış İlişkiler Politikası Kurulu üyelerini yeni atadı).

Başkanlar:
 Cecilia Muñoz (Başkan Obama’nın eski iç politika danışmanı, şimdi düşünce kuruluşu New America için çalışıyor). Çeşitli dış politika eylemlerinin ABD vatandaşları için sonuçlarını değerlendirmekten sorumlu olacaktır.
 Thomas E. Donilon (Başkan Obama’nın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı, şimdi dünyanın en büyük ikinci yatırımcısı BlackRock’un çalışanı). Mantıksal olarak, çeşitli dış politika eylemlerinin süper zenginler için sonuçlarını değerlendirmekle görevlendirilmelidir.

Üyeler:
 David Autor, MIT’de çalışma ekonomisi profesörü.
 Sameer Bhalotra, Siber Güvenlik Uzmanı.
 Hal Brands, Johns Hopkins Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Profesörü. Amerika’yı yeniden şekillendirmekten ve Çin ve Rusya ile başa çıkmak için Soğuk Savaş’tan ilham almaktan yana.
 Mariano-Florentino (Tino) Cuéllar, eski yargıç ve Barack Obama’nın yargı danışmanı, şimdi Carnegie Uluslararası Barış Vakfı’na başkanlık ediyor.
 Mitchell E. Daniels, Jr., Indiana eski valisi ve Hudson Enstitüsü başkanı.
 Janine Davidson, eski Deniz Kuvvetleri Müsteşarı, Silahlı Kuvvetleri Rumsfeld / Cebrowski Doktrini’ne uyarlama konusunda uzman, Denver Metropolitan State Üniversitesi’nin şu anki başkanı.
 Cathy Feingold, Dayanışma Merkezi’nin (Ulusal Demokrasi Vakfı’nın sendika kolu) eski direktörü ve Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu’nun eski başkan yardımcısı.
 Margaret A. Hamburg, Federal Gıda ve İlaç İdaresi Ajansı eski Komiseri. Münih Güvenlik Konferansı 2021 maymun çiçeği tatbikatına katıldı [1]
 Jon M. Huntsman, Jr., Utah eski valisi. Başkan Obama için Çin büyükelçisi ve Başkan Trump için Rusya büyükelçisiydi.
 Ayana Elizabeth Johnson, biyolog ve feminist, küresel ısınma ve okyanusların korunması üzerine bir düşünce kuruluşu olan Urban Ocean Lab’ın kurucusu.
 Kristie A. Kenney, diplomat, John Kerry’nin eski danışmanı. Kocası Büyükelçi William Brownfield, Başkan Hugo Chavez’in kişisel düşmanıydı.
 Büyük veriden sorumlu bir CIA şirketinin eski başkanı olan Gilman G. Louie, şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde yapay zekanın geliştirilmesi için bir dernek olan America’s Frontier Fund’ın başkanı.
 Katherine Maher, Orta Doğu’da uzmanlaşmış Ulusal Demokratik Enstitüsü’nün (Ulusal Demokrasi Vakfı’nın sol kanat siyasi kolu) eski çalışanı. Çevrimiçi ansiklopedi Vikipedi’yi denetleyen Wikimedia Vakfı’nın şu anki direktörü.
 James M. Manyika, yeni teknoloji ekonomisti, McKinsey & Company Consulting Foundation’ın eski direktörü, Google/Alphabet’in şu anki danışmanı.
 Meghan L. O’Sullivan, petrol uzmanı, Paul Bremer’in Koalisyon Geçici Otoritesi’nde (kamu idaresi değil, özel bir şirketti) eski asistanı, şimdi Üçlü Komisyon başkanı ve Raytheon’un direktörü.
 Annise D. Parker, Houston’ın eski lezbiyen belediye başkanı ve LGBTQI seçilmiş yetkililer derneği Zafer Enstitüsü’nün şu anki başkanı.
 Vincent R. Stewart, Deniz Genel Sekreteri, Askeri İstihbarat Direktörü.

Kaynak:voltaire.net

Yeni ABD Dış Politika Konseyi
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin