Açlık grevindeki tutsaklara tuz, şeker ve limon verilmiyor

featured
service

Haber Merkezi: Tarsus Hapishanesi idaresi tecride karşı açlık grevinde olan tutsaklara tuz, şeker ve limon gibi gerekli malzemeleri vermiyor.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik ağırlaştırılmış tecride karşı tutukluların 27 Kasım’da başlattığı açlık grevi eylemi 32’nci gününde devam ediyor. Eylemlerin başlamasıyla birlikte hapishanelerden hak ihlalleri de gelmeye devam ediyor. Tarsus 1 Nolu T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutulan Vedat Bektaş, ailesiyle yaptığı haftalık telefon görüşmesinde maruz kaldıkları uygulamaları anlattı. 

Tarsus’ta ikişer kişilik gruplarla açlık grevine girdiklerini belirten Bektaş, eylemle birlikte cezaevi yönetiminin tutuklulara karşı tavrının değiştiğini söyledi. 

‘Grev için gerekli malzemeler verilmiyor’

Bektaş, “Cezaevi yönetimi, bilinçli olarak grevde olan arkadaşlardan birinin malzemelerini (Limon, tuz, meyve suyu ve şeker) verirken, grevde bulunan diğer arkadaşa ‘Malzeme kalmadı’ diyerek bir şey vermiyor. Murat Karaaslan arkadaşımız hasta ve karantinada kalıyor. Musluk suyu içemediği için gardiyanlardan kantinden kendisine su getirmesini istiyor ancak gardiyanlar arkadaşımıza su vermiyor. Ama karantinada kalan diğer tutuklulara tüm malzemeler veriliyor. Karantinada siyasi tutuklular provake ediliyor, ayrımcılığa maruz kalıyoruz. Açlık greviyle birlikte idarenin yaklaşımı daha da kötü oldu” dedi. 

Duyarlılık çağrısı 

İki arkadaşlarının hala grevde olduğunu ve eylemin sonuç alıncaya kadar sürdürüleceğini vurgulayan Bektaş, kamuoyuna duyarlılık çağrısında bulundu. (MA)

Açlık grevindeki tutsaklara tuz, şeker ve limon verilmiyor

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin