1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. Almanya/Ludwigsburg’da Başkan Gonzalo’yu Sahiplenme ve Anma Etkinliğine Çağrı

Almanya/Ludwigsburg’da Başkan Gonzalo’yu Sahiplenme ve Anma Etkinliğine Çağrı

featured
service

Dünya proletaryasının ve Peru Komünist Partisi’nin, yılmaz savaşçısı, Komünist önder Başkan Gonzalo için Almanya’da ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde anma etkinlikleri düzenleniyor.

Almanya Güney Bölgesi Stuttgart /Ludwigsburg çevresi olarak, 26 Eylül Pazar günü yapılacak Başkan GONZALO`yu anma etkinliği Alevi Kültür Merkezinde,Güney Almanya PARTİZAN ve Halk için Devrimci Demokrasi tarafından düzenleniyor.

Peru faşist devleti ve CIA ortak operasyonu ile 12 Eylül 1992 yılında tutsak edilen ve 29 yıl tek kişilik hücrede insanlık dışı izolasyona tabi tutulan ve tedavisi engellenerek 11 Eylül 2021 tarihinde katledilen Komünist önder Başkan Gonzalo, tüm dünya da MLM örgütler ve devrimci güçler tarafından sahipleniliyor ve anılıyor.

Başkan Gonzalo`yu anma etkinliklerinden birisi de bu hafta sonu – 26 Eylül 2021 – Pazar günü Saat 14.00 de Ludwigsburg AKM lokalinde gerçekleştirilecek.

Başkan Gonzalo`nun naaşını dahi ailesine vermeyerek, en temel hakkı çiğneyen gerici Peru Hükümeti, özel olarak çıkardığı yasayla Başkan Gonzalo`nun naaşını yakma ve yok etme gibi cani ve vahşi politikasıyla Gonzalo`dan ve yığınların Onu sahiplenmesinden ne kadar korktuklarını gösterdi. Ancak Başkan Gonzalo Enternasyonal Proletaryanın ve ezilen halkların haklı direnişlerinde yaşatılacak ve bunu hiç bir gerici ve faşist uygulama engelleyemeyecektir.

 Almanya Güney Bölgesi Stuttgart /Ludwigsburg çevresi olarak Ludwigsburg Alevi Kültür Merkezinde Güney Almanya PARTİZAN ve Halk için Devrimci Demokrasi tarafından düzenlenen 26 Eylül Pazar günü Başkan GONZALO anma etkinliğinde;

*Saygı duruşu, *Peru Halk Savaşı ve *Gonzalo`nun mücadelesinden kesitler içeren Sinevizyon ve düzenleyen kurumların * Gonzalo`nun MLM bilimini sentezleyen düşünceleri ve O’nun *Proleter Dünya Devrimi için Halk Savaşı çizgisinin tarihsel önemine dair görüşlerinin sunumlarıyla gerçekleşecek.

Güney Almanya Partizan ve Devrimci Demokrasi tarafından düzenlenecek olan anma etkinliğine; tüm devrimci kurumları, devrimci- demokrat kişi ve çevreleri davet ediyor  ve direniş abidesi, Komünist önder Başkan Gonzalo`yu sahiplenmeye çağırıyoruz.

Almanya/Ludwigsburg’da Başkan Gonzalo’yu Sahiplenme ve Anma Etkinliğine Çağrı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin