Cezası bittiği halde tahliye edilmeyen tutsağa işkence

featured
service

Haber Merkezi: Cezası bitmesine rağmen tahliye edilmeyen tutsak Mehmet Sıraç Aslan, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde sürekli olarak şiddete maruz kaldığını aktardı. 

Aksaray T Tipi Kapalı Hapishanesi’nde tutsak bulunan Mehmet Sıraç Aslan‘ın (22), “örgüt üyesi olmak” iddiasıyla verilen hapis cezası Ekim 2020’de bitmesine rağmen tahliye edilmiyor.

Tutsak Aslan, ailesiyle dün yaptığı haftalık telefon görüşmesinde, cezaevinde yaşanan hak ihlallerini aktardı. Aslan’ın kardeşi Serkan Aslan, ağabeyinin tek kişilik hücrede tutulduğunu söyledi.  

Burnum Kırıldı, Sağ Gözüm Şişdi

MA yer alan habere göre tutsak Aslan, telefon görüşmesinde şunları aktardı: “Suçsuz yere sürekli olarak hücre cezaları alıyorum. Geçen hafta telefon görüşüne beni çıkarmadılar. Bundan kaynaklı revire de çıkarmadılar. Buna tepki olarak bende elimi jiletledim. Daha sonra revire çıkardılar ve oradaki baş memur revirde ki doktorun gözü önünde beni darp etti. Burnum kırıldı ve sağ gözüm şişti ve vücudumda halen darp izleri var. Psikolojim bozuldu. Darp raporu için hastaneye götürülmüyorum. Bu benim ilk darp edilişim de değil.” 

İnfazını Yaktılar 

Serkan Aslan, ağabeyinin cezasının bitmesine rağmen tahliye edilmediğini belirterek, hücre cezaları verilerek infazının yakıldığını söyledi. 

Cezası bittiği halde tahliye edilmeyen tutsağa işkence

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin