1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. CIA, MI6 ve Banderisti İttifakı

CIA, MI6 ve Banderisti İttifakı

featured
service

Thierry Meyssan

Ukrayna’daki savaşın Straussçular tarafından nasıl hazırlandığını ve 17 Şubat 2022’de Kiev’in Donbass’a saldırısıyla nasıl başlatıldığını gösterdikten sonra, Thierry Meyssan, Üçüncü Reich’in çöküşünden bu yana Anglosaksonları Banderistlere bağlayan gizli tarihi yeniden inceliyor. Ve bu da alarmı yükseltiyor: Otuz yıldır Ukrayna ve Baltık ülkelerinde Nazi ırkçılığının yeniden canlandığını göremedik; hoş karşıladığımız birkaç Ukraynalı sivilin Banderite ideolojisiyle dolu olmadığının farkında bile değiliz. Ancak Batı Avrupa’da Nazi saldırıları başladığında uyanacağız.

Joachim von Ribbentrop ve Georges Bonnet, Fransız-Alman Barışçıl İşbirliği Taahhüdü’nü (1938) imzaladı.

Batı’nın Nazizm’e desteği (1933-1940)

ABD’nin ve müttefiklerinin Rusya’ya karşı Ukraynalı Banderites’e(Çetelere) verdiği kitlesel destek, aynı tarafın SSCB’ye karşı ilk günlerde Almanya’ya vurmaya verdiği destekle karşılaştırılabilir. İstisnasız tüm Batılı devletlerin er ya da geç Nazilerin 1929 ekonomik krizinin çözümü olduğuna inandıklarını hatırlayalım: sadece Naziler kapitalizme karşı güvenilir bir alternatif öngörüyor gibiydi. Tabii ki, Nazi tehlikesi onlara geri teptiğinde fikirlerini değiştirdiler.

Aşağıda bazı örnekler verilmiştir:
– Reich’in Yahudilere yönelik politikasından büyülenen Fransa Dışişleri Bakanı Georges Bonnet, Alman mevkidaşı Joachim von Ribbentrop’a Fransız, Polonyalı ve Alman Yahudilerini uzak bir koloni olan Madagaskar’a sürmeyi önerdi [1]. Bonnet, 6 Aralık 1938’de Ribbentrop ile Fransız-Alman Barışçıl İşbirliği Taahhüdü’nü imzaladı.
Britanya Başbakanı Neville Chamberlain, Çekoslovakya’nın Reich yararına tasfiye edildiği 30 Eylül 1938 Münih Anlaşması’nı düzenledi [2]; Bu arada, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Montagu Norman, Nazi silahlı kuvvetlerinin güçlendirilmesine yardımcı olmak için Çekoslovakya’dan 27 ton altın çaldı [3].
Başkan George H. Bush’un babası ve Başkan George W. Bush’un büyükbabası Prescott Bush, 1940’ta Auschwitz esir kampının atölyelerine yatırım yaptı (ancak 1942’de imha kampına dönüştürüldü) [4].

Nazizmin çöküşünden sonra bu insanlar yargılanmadı. Aksine, safları sıklaştırmak ve kötülüklerini unutmak için çaba sarf edildi. Aynı hataları yapmamaya dikkat edelim!

Münih’teki Radio Liberty. Nazilerin Ukraynalı işbirlikçilerinin lideri Stepan Bandera ve Müslüman Kardeşler’in başında Hasan el-Benna’dan görevi devralan Said Ramazan aynı zamanda orada çalıştı.

Ukraynalıların Soğuk Savaş’taki rolü

İkinci Dünya Savaşı sırasında, Nazizm teorisyeni ve Doğu Toprakları Bakanı (Ostminister) Alfred Rosenberg, Letonyalı Gerhard von Mende’ye, SSCB halklarının führer Adolf Hitler’e katılımının organizasyonunu emanet etti. Von Mende, Üçüncü Reich’in çöküşünden sonra CIA tarafından benimsenen azınlıkların manipülasyon modelini inceledi. Kudüs Büyük Müftüsü Emin el-Hüseyni’nin yardımıyla von Mende, Göttingen ve Dresden’de molla okulları kurdu, Kırım’da büyük bir müftü atadı ve Doğu SS alaylarını askere aldı. Aynı zamanda Ukraynalı “milliyetçi” Stepan Bandera’nın irtibat ajanıydı.

Washington’da, Başkan Truman ve daha sonra Başkan Eisenhower, Sovyetlerle savaşmak için psikolojik savaşa odaklanmaya karar verdi. CIA böylece Monako Radyo Özgürlüğü’nden yönettiği AmComLib’i (SSCB Halklarının Kurtuluşu için Amerikan Komitesi) kurdu. CIA, von Mende’yi geri dönüştürdü. Münih’te Said Ramazan’a (İhvan’ın kurucusu Hasan el-Benna’nın damadı) emanet edilen bir cami kurmayı öneren ikincisiydi [5]. Von Mende ayrıca Stepan Bandera’nın sorunlarını çözdü ve onu MI6 ve CIA’e dönüştürdü [6].

SS Das Reich Tümeni.

II. Dünya Savaşı sırasında Stepan Bandera’nın eski sağ kolu ve Nazilerin empoze ettiği Ukrayna Başbakanı Iaroslav Stetsko, Üçüncü Reich’in talimatıyla Anti-Bolşevik Milletler Bloku’nun (ABN) kurucularından biriydi. Soğuk Savaş sırasında Stetsko ABN’yi bu kez ABD adına canlı tuttu ve CIA tarafından kurulan Dünya Anti-Komünist Birliği’nin (WACL) temel direklerinden biri haline geldi [7]..

ABN

ABN’nin merkezi Münih’teydi; Buradan Stepan Bandera ve Iaroslav Stetsko SSCB’deki sabotaj operasyonlarını yönetti. ABN’nin başkanı, Müttefik kuvvetlere komuta eden sivil otorite olan Kuzey Atlantik Konseyi’nin eski başkanı Danimarkalı Ole Bjøm Kraft’tı.

CIA ve MI6 ile işbirliği içinde, yani Frank Wisner (Nicolas Sarkozy’nin satın alınan büyükbabası) ve Kim Philby’nin gözetiminde birçok operasyon planlandı, ancak Kraliyet’e ihanet etti ve KGB’yi bilgilendirerek iflas etmelerine neden oldu [8].

Azak Alayı

Stetsko’nun işbirlikçilerinden biri olan Lev Dobriansky, ABD’nin Bahamalar büyükelçisi oldu; Kızı Paula, George W. Bush yönetiminde Demokrasiden Sorumlu Devlet Müsteşarı (sic) idi. Paula Dobriansky, on yıl boyunca, 1932-33’te Ukrayna’yı vuran büyük kıtlık olan Holodomor’un Rusya ve Kazakistan’ı da harap ettiğini unutmamızı amaçlayan tarihi çalışmaları finanse etti; Stalin tarafından Ukrayna halkını ortadan kaldırmak için istendiğine inanmayı başardı. Efsane, Ukraynalıları Rusların kendilerine karşı yüzyıllardır süren nefretine ikna etmek için Banderistler tarafından manipüle ediliyor. Paula Dobriansky daha sonra Reuters’te üst düzey görevlerde bulundu; bugün Atlantik Konseyi’nde çalışıyor. Maïdan’ın darbesi sırasında NED’in başkan yardımcısıydı.

(makalenin altındaki bağlantıya tıklayarak videoyu izleyin)

Ukrayna hükümetinin bu iletişim kampanyası Holomodor efsanesine dayanıyor. Bir tanrıça, Rusların Ukraynalılara karşı işlediği ölümsüz suçları anlatır ve hasat zamanının geldiğini duyurur. Tanrıça daha sonra cihatçıların kafirlerin kafasını kesmesi gibi bir Rus’un kafasını keser.

1983’te Başkan Ronald Reagan ve Başkan Yardımcısı George H. Bush, aralarında Iaroslav Stetsko’nun da bulunduğu Banderistleri Beyaz Saray’da kabul ettiler [9].

Bandera, 1955 yılında KGB tarafından öldürüldü. Stetsko 1986 yılında öldü. Her ikisi de Walffriedhof’un Alman mezarlığına gömüldü.

23 Eylül 1953’te Başkan Eisenhower, Beyaz Saray’da Müslüman Kardeşler’den bir heyeti kabul etti. Terör örgütü artık CIA’in desteğinden yararlanabilir.

Anglosakson cihatçılara destek

1979’da ABD Başkanı Jimmy Carter, Siklon Operasyonu’nu onayladı. Müslüman Kardeşleri üyesi Arap cihatçılarını komünist hükümetle savaşmaları için Afganistan’a göndermekle ilgiliydi. Böylece küçük terör örgütü gerçek bir orduya dönüştü [10]. Adım adım Afganistan savaşlarından Yugoslavya ve Çeçenya’ya, son olarak Irak ve Suriye’deki IŞİD’e geldik [11].

Kırk yıldır tüm NATO üyesi ülkeler, Arap diktatörleri tarafından “zulüm gören” cihatçılara “siyasi sığınma” vermeye davet ediliyor. En az 17 müttefik devlet, cihatçılara milyarlarca dolarlık silah sağlamak için Timber Sycamore Operasyonu’na katıldı [12]. Yeter ki cihatçılar Batılıları tehdit etmeye başlasın. Aynı hataları yapmamaya dikkat edelim!

Estonya’daki bir NATO üssünde (2006) genç Ukraynalılar, OUN-B (Banderist yönelimli Ukrayna Milliyetçileri Örgütü) üyeleri sabotaj kurslarını takip ediyorlar. Eğitim, Üçüncü Reich için ölen Alman, Estonyalı ve Fin askerlerine saygı gösterilerek sona erdi.

Batılıların Ukraynalı Banderistlere, Hırvat Ustaşlara ve Baltık Neo-Nazilerine desteği

Soğuk Savaş sırasında ABD, Nazi baskısındaki uzmanları anti-Sovyet aygıtına entegre etti. Örneğin, “Lyon kasabı” Klaus Barbie, Bolivya’daki baskıdan sorumluydu; Aloïs Bruner, Avusturya, Yunanistan ve Fransa’daki Yahudileri yok ettikten sonra, Suriye cumhurbaşkanının (Baas’tan önce) özel danışmanı oldu. Ancak her şey SSCB’nin dağılmasıyla sona ermiş gibi görünüyordu.

Bununla birlikte, Varşova Paktı’nın dağılması ve eski Sovyet devletlerinin bağımsızlığı ile Banderite, Ustaşa ve Nazi milisleri, Soğuk Savaş sırasında yükselenlerin işbirliği sayesinde Anglo-Saksonların desteğini kazanarak kamusal alanda yeniden ortaya çıktı. Örnek olarak, hatırlıyoruz:

Bulgaristan’da, Sofya’da, yaklaşık on beş yıldır General Hristo Lukov’un anısına her yıl düzenlenen bir etkinlik düzenlenmektedir [13].
Estonya’da, 2009 yılında, SS Albay Alfons Rebane’nin (Estonyalı Rommel) külleri ülkelerine geri gönderildi, ardından Başkan Toomas Hendrik Ilves’in (kendisi de bir ABD yetkilisi) açık desteğiyle bir hatıra plaketi atıldı [14]. 2012 yılında Savunma Bakanı Urmas Reinsalu, Estonya Özgürlük Savaşçıları İttifakı’nın (Nazilerin işbirlikçileri) Saaremaa adasındaki bir törenine katıldı ve eski SS’yi “vatanı özgürleştirdiği” için tebrik etti [15].
Letonya’da Cumhurbaşkanı Vaira Vike-Freiberga (1999-2007), “SS’lerin Sovyetlere karşı mücadelenin kahramanları” olduğunu söyledi. Okul tarihi el kitaplarını değiştirdi ve bu “kahramanları” anmak için gösterilere izin verdi. Nüfusunun dörtte biri Rus olan Letonya, Rus dilinin ortaokullarda kullanılmasını yasakladı. Buna ek olarak, 2018 yılında Estonya ile birlikte Rusya sınırı boyunca bir duvar inşa etti [16].
2019’da Bolivya’da MI6, Devlet Başkanı Evo Morales’i devirmek için Hırvat Ustaşa topluluğuna güvendi [17].

18 Kasım 2020 tarihinde, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Üçüncü Komisyonu, “Irkçılık, ırk ayrımcılığı, yabancı düşmanlığı ve bunun sonucunda ortaya çıkan hoşgörüsüzlüğün mevcut tezahürlerinin körüklenmesine katkıda bulunan Nazizm, neo-Nazizm ve diğer uygulamaların yüceltilmesiyle mücadele” konulu bir karar kabul etmiştir (Birleşmiş Milletler A/C.3/75/L.49 ). Karşı oy kullanan ABD ve Ukrayna’nın yanı sıra çekimser kalan NATO ve Avrupa Birliği üyeleri hariç tüm BM üyeleri lehte oy kullandı.

NATO’nun stay-behind ajanı Dmitryo Yarosh.

Aynı nedenler aynı etkilere sahiptir

8 Mayıs 2007’de Ternopol’de (Batı Ukrayna) Nazi ve İslamcı gruplar Rusya’ya karşı savaşmak için anti-emperyalist bir cephe kurdular. Litvanya, Polonya, Ukrayna ve Rusya’dan Kırım, Adıgey, Dağıstan, İnguşetya, Kabardey-Balkar, Karaçay-Çerkesya, Osetya ve Çeçenya’dan İslamcı ayrılıkçılar da dahil olmak üzere örgütleri içeriyor. Uluslararası yaptırımlar nedeniyle konferansa katılamayan Birleşmiş Milletler tarafından El Kaide üyesi olarak kabul edilen Isckeria (Çeçenistan) Emiri Dokka Umarov, yazılı bir müdahale gönderdi. Cepheye Çeçenya’da savaşan Dmytro Yarosh başkanlık ediyor. Andriy Biletsky, Beyaz Führer ile birlikte, EuroMaïdan devrimini, ardından Azak taburunu yapan Sağ Sektör’ü yarattı. Yarosh, 2 Kasım 2021’den bu yana Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Başkomutanı General Valerii Zaluzhnyi’nin danışmanlığını yapıyor.

7 Nisan 2022’de Cumhurbaşkanı Zelenskiy, Yunan parlamentosuna konuştu. Konuşma sırasında, Yunan kökenli bir Ukraynalının kendisini Azak alayının bir üyesi olarak tanıttığı ve Ruslara karşı mücadelesini övdüğü kısa bir video gösterdi.

SSCB’nin dağılmasından sonra, Ukrayna eski şeytanları uyandırdı. Okul tarihi ders kitapları değiştirildi. Otuz yıldır çocuklar okulda, ülkelerinin Naziler sayesinde bağımsız hale geldiğini ve aşağı bir ırk olan Ruslarla ortak genleri olmadığını öğreniyorlar. Her yıl on binlerce çocuk ve genç, Hitler Gençliği’nin başına geldiği gibi, Banderistlerin “tatil kamplarına” gönderiliyor ve burada “Ukrayna’ya Zafer!” sloganını atıyorlar. Bu gençler, kızlar ve erkekler, şimdi Avrupa Birliği’ne sığınma buluyorlar. Yarın, müttefikleri Müslüman Kardeşler’in başına geldiği gibi, bazıları saldırılarda bulunacak.

Zaten şimdi Banderisites, Almanya, Kanada, Fransa, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki öğrencileri ve bu ülkelerin askeri akademilerindeki subayları işe alıyor. Bu amaçla, 2019’da, demokratik prosedürlere ve genel oy hakkına aykırı olarak, ideolojilerini yaydıkları gizli bir düzen olan Centuria’yı yarattılar. Üyeler, savaşlar arası dönemde Josef Mashchak tarafından yazılan Ukrayna Milliyetçilerinin Duası’nı okuyorlar. Danimarka Güneş Haçı’nı kaldırdılar ve en yüksek Nazi ileri gelenlerinin üyesi olduğu Thulé Nişanı’na yapılan referansları çoğalttılar. Batı orduları tehdidi ciddiye almadı. Onların ideolojisi, Müslüman Kardeşler’inki gibi, bir barut izi gibi yayılıyor.

canavar zaten burada, aramızda.

Nasıl bu kadar kör olabiliriz?

Thierry Meyssan

Kaynak: CIA, MI6 ve Banderistler İttifakı, yazan Thierry Meyssan

CIA, MI6 ve Banderisti İttifakı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin