1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. CPI (Maoist) Dantewada Bölgesinde Demiryoluna Sabotaj Gerçekleştirdi

CPI (Maoist) Dantewada Bölgesinde Demiryoluna Sabotaj Gerçekleştirdi

featured
service

Dantewada/ 27 Kasım 2021

Hindistan polisinin açıklamasında, Bir mal treninin 18 vagonu ve üç lokomotifinin Chhattisgarh’ın Dantewada semtindeki Kirandul-Visakhapatnam demiryolu bölümünde CPI (Maoist) gerillalarının demiryolu raylarını sökmesi sonrasında raydan çıktığı bildirildi. Cuma günü saat 20.30 sıralarında bir ormanlık alanda meydana gelen olayda can kaybı olmadı. Ancak Jagdalpur ve Kirandul arasında trenlerin hareketinin aksadığı söylendi.

Dantewada Polis Şefi Abhishek Pallava, “Maoistler Bhansi ve Kamaloor istasyonları arasındaki rayları söktü ve bir mal treninin 18 vagonu ve üç motorunun raydan çıkmasına neden oldu.” dedi.

Demir cevheri yüklü trenin Bacheli’den Visakhapatnam’a doğru yola çıktığını belirten yetkili, olayda herhangi bir can kaybı bildirilmedi.

Yetkili, güvenlik personeli ve demiryolu çalışanlarından oluşan bir ekibin hizmetleri geri getirmek için olay yerine koşturduğunu ve bunun biraz zaman alacağını söyledi.

Polise göre, CPI’nin Bhairamgarh Bölge Komitesi (Maoist), Maharashtra’nın Gadchiroli kentinde meydana gelen ve aralarında üst düzey bir lider Milind Teltumbde’nin de bulunduğu 26 Maocunun 13 Kasım’da polisle girdiği çatışmada öldürüldüğü olayı protesto etmek için Cumartesi günü bir günlük bandh gözlemleme çağrısı yapan pankartlar asmıştı.

Kaynak:redspark.nu

CPI (Maoist) Dantewada Bölgesinde Demiryoluna Sabotaj Gerçekleştirdi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin