Diyarbakır’da fırın işçileri iş bıraktı

featured
service

Haber Merkezi: Emeklerinin karşılığını alamadıklarını belirten ve çalışma koşullarının iyileştirilmesini isteyen fırın işçileri Diyarbakır’da iş bırakma eylemi yaptı.

Çalışma koşullarının iyileştirilmesini talep eden Diyarbakır’daki fırın işçileri iş bırakarak Dağkapı Meydanı’nda eylem yaptı. “Diyarbakır Fırıncıları Haklıdır Kazanacaktır”, “Sendika İstiyoruz, Adaleti Sağlayacak Başkan İstiyoruz”, “Sigortasız İşçiliğe Son” ve “Tam Yevmiye Hakkımız, Söke Söke Alırız” dövizlerinin taşındığı eyleme çok sayıda fırın işçisi katıldı.

“EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ”

Çalışma şartlarının düzeltilmesini isteyen fırın işçisi Recep Öztekin, sigortasız ve tatilsiz 7 gün, günde 14 saat çalıştıklarını söyledi. Yoğun çalışmanın sonucu olarak gün sonunda aldıkları yevmiyenin verilen emeğin karşılığı olmadığını dile getiren Öztekin, “Bu hususta işçiler olarak mağduriyetimizi yetkili makamlara beyan ediyoruz. Yurt genelinde yaşanan ekonomik sıkıntılar, alım gücünün oldukça düşmesi, bunun karşılığında biz fırın çalışanları ve ustaların emeğinin karşılık bulmamasından ötürü fırın çalışanları olarak iş bıraktığımızı burada bir kez daha dile getiriyoruz. Fırın çalışanları lehine gerekli hassasiyetin gösterilip çalışma şartlarımızın iyileştirilmesini talep ediyoruz” diye konuştu.

Eylem, “Başkan istifa” sloganlarıyla son buldu.

Diyarbakır’da fırın işçileri iş bıraktı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin