Eren Keskin’in annesinin evine polis baskını

featured
service

Haber Merkezi:Polis, Dersim’deki bir konuşması nedeniyle hakkında soruşturma açılan İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’i annesinin evinde aradı. Keskin “Arasalardı giderdim” diyerek baskına tepki gösterdi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in annesinin evine polis baskın düzenlendi.

İki buçuk yıl kadar önce Dersim’de yaptığı bir konuşma nedeniyle hakkında soruşturma açılan Keskin’i polis annesi Fatma Sevgi Keskin’in evinde aradı.

Evde Eren Keskin’i bulamayan polis daha sonra kendisini telefonla arayarak ifadeye çağırdı. Keskin duruma tepki gösterdi. Salı günü ifade vermeye gideceğini söyledi. bianet’e bilgi veren Keskin şöyle konuştu:

“İkametgahım annemin evi gözüküyor. Annem değil ama kardeşim evdeydi. İfadem olduğu gerekçesiyle 1 saat önce gelmiş polisler. 2,5 yıl önce Dersim’de yaptığım bir konuşma nedeniyle propagandadan bir soruşturma açılmıştı hakkımda. O soruşturma için beni ifadeye götüreceklermiş.

“Ama bu saatte eve gelmek ne demek? Bu saatte ifade mi olur? Zaten beni ifadeye sözlü çağırsalar giderim. Kaldı ki dosyaya avukat arkadaşlarım vekalet koydular. Çağırın geleyim. Baskın yaptıktan sonra arıyorlar.”

Keskin, polislerle yaptığı konuşma neticesinde Salı günü ifade vermeye gideceği bilgisini verdi. 

Eren Keskin’in annesinin evine polis baskını

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin