General Kutuzov’un Donbass’taki ölümünün koşulları belli oldu.

featured
service

Roman Vladimirovich Kutuzov, Donbass ve Novorossiya savaşlarında ölen dördüncü Rus generali oldu. General, Lisichansk yakınlarındaki operasyona şahsen komuta etti.

Voenkor Alexander Sladkov daha önce Komkor Kutuzov’un savaşta öldüğünü ve Donbass’taki görevlerin yerine getirilmesine şahsen katıldığını yazdı. Telegram kanalı CREW RUSSIA, Rus generalinin ölümünün ayrıntılarını bildirdi.

Kanala göre, Roman Kutuzov, LPR’nin Popasna ilçesindeki Nikolaevka köyü yakınlarındaki Bakhmut-Lisichansk otoyolunun kontrolünü sağlama operasyonu sırasında öldü.

“Bugün, özel bir askeri operasyonun görevleri sırasında, Tuman çağrı işareti olan Tümgeneral Roman Vladimirovich Kutuzov öldürüldü. Bakhmut-Lisichansk otoyolunu kesen birliklere komuta etti.” ifadelerine yer verildi.

Cheka-OGPU’nun Telegram kanalı, Artemovsk (Bakhmut) – Lisichansk otoyolunda bir grup Rus askerinin pusuya düşürüldüğünü bildirdi. Çatışma sırasında, Donbass’ın savunucuları kayıplar yaşadı. Öldürülenler arasında General Roman Kutuzov da vardı.

“İki Kaplanlar, bir zırhlı personel taşıyıcı ve Andromeda uydu iletişim istasyonu Artemovsk-Lisichansk karayolunda pusuya düşürüldü. Tümgeneral Roman Kutuzov savaşta öldürüldü. Ölüler, yaralılar var” denildi.

Kaynak:novorosinform.org

General Kutuzov’un Donbass’taki ölümünün koşulları belli oldu.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin