Gökhan Güneş yaşadıklarını anlattı: ‘Elektrik verdiler, ajanlık dayattılar’

featured
service

Haber Merkezi: İstanbul Başakşehir’de iş yerine gittiği sırada zorla bir araca bindirilerek kaçırılan ve 6 gün sonra aynı yerde gözleri bağlı şekilde bırakılan Gökhan Güneş, yaşadıklarını İHD’de düzenlenen basın toplantısında anlattı. Gökhan Güneş olaya ilişkin yaptığı açıklamada “Benim onlara ‘Herhalde istihbaratçısınız’ sözlerim üzerine ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demediler. ‘Biz görünmeyenleriz’ şeklinde söylemleri oldu hep” dedi.

Güneş kaçırılma anını ve kaçırıldıktan sonra yaşananları şöyle anlattı;

“MEZAR’ DEDİKLERİ BÖLÜME HAPSETTİLER, AJANLIK TEKLİF ETTİLER”

“Otobüse bindim. Durakta bekleyen ortalama 4 kişi falan vardı. ‘Buraya bakar mısın’ dediler. Arkamı döndüğümde üzerime çullandılar. Sayıları daha sonra attı. Araca bindirmeye çalıştılar. Direndim. Daha sonra elektroşok ile elektrik verdiler. Kendime geldiğimde arabadaydım. Kafamda siyah çuval vardı. Sonra araba değişikliği yaptılar. Beni bir yere götürdüler. Neresi olduğunu görmedim, belirtilmedi. Sistematik olarak işkence yaptılar. Elektrik verme, kaba dayak ve soğuk suyla ıslatarak şiddet uyguladılar. Bazı anlarda ‘mezar’ dedikleri bir bölüm var. Tehdit ve teklifler ile çıkabiliyorsunuz. Bu süre böyle geçti. ‘Bizimle çalışır mısın’ gibi teklifleri oldu. Benim onlara ‘Herhalde istihbaratçısınız’ sözlerim üzerine ‘Evet’ ya da ‘Hayır’ demediler. ‘Biz görünmeyenleriz’ şeklinde söylemleri oldu hep.”

Eve dönme anlarını da anlatan Gökhan Güneş sözlerini şöyle sürdürdü;

“Gözümü açtıktan fark ettim, ‘gözünü açma sadece ileriye doğru yürü’ dediler. Gözümü bantla sarmışlardı. Sabah’ı tanıdım, akşam sanıyordum. Bir taksiye binerek ailemin evine geldim. Bu saldırıların sosyalist nedeni olduğunu düşünüyorum ”

Gökhan Güneş yaşadıklarını anlattı: ‘Elektrik verdiler, ajanlık dayattılar’

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin