1. Haberler
  2. ARŞİV YAZILARI
  3. Hapishanelerde yaşanan hak ihlallerini protesto etmek isteyen kitleye polis saldırdı

Hapishanelerde yaşanan hak ihlallerini protesto etmek isteyen kitleye polis saldırdı

featured
service

Haber Merkezi: Hapishanelerde yaşanan hak ihlalleri, ölümler, infaz yakmalar ve hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek için basın açıklaması yapmak isteyen kitleye polis saldırdı.

Taksim Tünel’de bir araya gelen çok sayıda kişi “Bijî berxwedana zindane” sloganı atarak, HDP il binasına doğru yürüdü.

Demokratik Kurumlar Platformu, hapishanelerde yaşanan ölümler ve hasta tutsakların durumuna dikkat çekmek amacıyla Taksim’de bulunan Tünel Meydanı’nda açıklama yapmak istedi.

Açıklama Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Cengiz Çiçek, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Musa Piroğlu, İstanbul İl Eşbaşkanları İlknur Birol, Ferhat Encü, il ve ilçe örgüt yöneticiler, Barış Anneleri, Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivistleri ve çok sayıda kişi katıldı. Açıklama öncesi Tünel Meydanı ve çevresini tutan polis, kitlenin alana girişine izin vermedi.  

Tünel’de toplanan kitle polisin engellemesine karşı HDP İstanbul İl Örgütü binasına doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüş boyunca kitle “Biji berxwedana zindane” sloganları attı. 

HDP İl Örgütü önünde açıklama yapmak isteyen kitleye polis saldırdı. Saldırı sonucu onlarca kişi işkenceyle gözaltına alındı.

Hapishanelerde yaşanan hak ihlallerini protesto etmek isteyen kitleye polis saldırdı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin