1. Haberler
  2. DÜNYA
  3. Hindistan’da işçileri kurtarma çalışmalarına göçük riski nedeniyle ara verildi

Hindistan’da işçileri kurtarma çalışmalarına göçük riski nedeniyle ara verildi

Hindistan’da tünelde mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor
Hindistan’da tünelde mahsur kalan işçileri kurtarma çalışmaları sürüyor
service

Hindistan’da, karayolu tünelinin çökmesi sonucu mahsur kalan 41 işçiye ulaşma çalışmalarına göçük riski nedeniyle ara verildiği açıklandı. 

Yapılan açıklamada, bir çatlama sesinin yeni bir göçük olasılığını doğurması üzerine “panik durumu” yaratmasının ardından çalışmaların durdurulduğu belirtildi. 

Hükümetin karayolları ve altyapı şirketi NHIDCL, cuma günü geç saatlerde ani bir çatlama sesinin “tünelde panik durumu yarattığını” ve çatının çökebileceği korkusuna yol açtığını” söyledi.

Geçtiğimiz pazar gününden bu yana işçiler, kuzey Himalaya eyaleti Uttarakhand’da inşaatı devam eden karayolu tünelindeki enkazı kaldırmaya çalışıyor. Bir haftadır süren kurtarma çalışmaları, önemli ağır sondaj makinelerinin tekrar tekrar arızalanması, enkazın zorluğu gibi nedenlerle sekteye uğruyor. 

Kurtarma ekipleri mahsur kalan kişilerle telsiz kullanarak iletişim kuruyor.

Hindistan medyasının bildirdiğine göre, içeride kalanlara 15 santimetre genişliğindeki bir boru aracılığıyla yiyecek, su, oksijen ve ilaç da gönderildi. Fakat işçilerin hayati riski devam ediyor. 

İlk sondaj makinesinin bozulmasının ardından çarşamba günü hava kuvvetlerine ait bir yük uçağıyla yeni bir sondaj makinesi getirildi. Ancak bu sondaj makinesi daha sonra bir kayaya çarparak hasar gördü ve ilerleyemez hale geldi. 

Mühendisler, enkazın içinden yaklaşık 90 santimetre genişliğinde mahsur kalanların geçebileceği kadar genişlikte çelik bir boru geçirmeye çalışıyor.

Hindistan’da işçileri kurtarma çalışmalarına göçük riski nedeniyle ara verildi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin