1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. HKP (Maoist), 26 gerillanın ölümsüzleşmesine ilişkin açıklama yaptı 

HKP (Maoist), 26 gerillanın ölümsüzleşmesine ilişkin açıklama yaptı 

featured
service

Haber Merkezi: Hindistan Komünist Partisi (Maoist) aralarında MK üyesinin de bulunduğu 26 gerillanın ölümsüzleşmesine ilişkin açıklama yaptı.

Hindistan Komünist Partisi (Maoist), aralarında Merkez Komite üyesi Milind Baburao Teltumbde’nin de olduğu 26 gerillanın ölümsüzleşmesine ilişkin bir açıklama yaptı.

Bhadradri Kotagudem Doğu Godavari Bölüm Komitesi imzasıyla yayınlanan açıklamada, Gadchiroli semtindeki Garapatti’deki çatışmanın pusu olduğunu ve gerillaların ihanet sonucu ölümsüzleştiğini duyurdu. Komite ayrıca yaşanan pusuya ilişkin soruşturma talep ettiğini de ifade etti.

Bhadradri Kotagudem Doğu Godavari Bölüm Komitesi Sekreteri Azad tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Saldırı Maharashtra, Chhattisgarh ve Telangana’daki güçlerle koordineli olarak gerçekleştirildi. Bu saldırının bir çatışma olduğu kara bir propagandadır. Merkezi ve eyalet hükümetleri, Maoist hareketi bastırmak için polis teşkilatı aracılığıyla bir muhbir sistemi geliştiriyor. Masum gençler para kazanma umuduyla bunun için kullanılıyor. Hükümet, Maoistlerin hareketlerini sürekli olarak izliyor ve partiyi bitirmek için saldırı ağını güçlendiriyor. Saldırı, büyük doğal kaynaklarını şirketler ve çokuluslu şirketlerle yağmalayan Chhattisgarh ve Gadchiroli kabile bölgelerindeki Maoist harekete yönelik baskının bir parçası”

Açıklamada, Garapatti çatışmasıyla ilgili adli soruşturma yapılması ve ormanlarda konuşlanmış C60, Cobra ve CRPF birliklerinin derhal geri çekilmesi çağrısında bulunuldu. Açıklamada “Merkezi hükümet, üç eyalet hükümeti olan Telangana, Maharashtra ve Chhattisgarh ile birlikte çatışmanın sorumluluğunu üstlenmelidir” denildi. HKP (Maoist), açıklamanın sonunda bu pusuyu gerçekleştirenlerin bedel ödeyeceğini de vurguladı.  

(Kaynak: newsport.in / Çeviri: Özgür Gelecek)

HKP (Maoist), 26 gerillanın ölümsüzleşmesine ilişkin açıklama yaptı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin