1. Haberler
  2. KITALARDAN
  3. HKP (Maoist), Çiftçi Örgütleri Tarafından 31 Ocak’ta yapılacak ‘İhanet Günü’ Protestosuna destek çağrısı yaptı 

HKP (Maoist), Çiftçi Örgütleri Tarafından 31 Ocak’ta yapılacak ‘İhanet Günü’ Protestosuna destek çağrısı yaptı 

featured
service

Haber Merkezi: HKP (Maoist), Merkez Komitesi ülkedeki çiftçileri ve halk kitlelerini 31 Ocak’taki ‘İhanet Günü’ protestosunu desteklemeye ve başarıya ulaştırma çağrısı yaptı. 

HKP (Maoist) Merkez Komitesi sözcüsü Yoldaş Abhay, Cuma günü basına yaptığı açıklamada, Merkezdeki BJP hükümetinin tartışmalı üç çiftlik yasasını yürürlükten kaldırmadığı gibi, çiftçilerin diğer taleplerini de yerine getirmediğini söyledi.

Modi liderliğindeki hükümet 9 Aralık 2021’de, Çiftlik Yasalarına karşı savaşan çeşitli çiftçi örgütlerinin çatı örgütü olan Samyukta Kisan Morcha’nın (SKM) liderine, bekleyen tüm taleplerini ele alacağını söyledi. Ancak MSP tarım ürünleri komitesi kurulması, oğlu Lakhimpur Kheri olayında suçlanan sendika Bakanı Ajay Mishra’nın görevden alınması ve çiftçilere karşı açılan davaların geri çekilmesi gibi vaatleri yerine getirilmedi. Bu nedenle yoldaş Abhay, 31 Ocak’taki İhanet Günü protestolarının başarılı olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca, işçi sınıfını ve ülkenin dört bir yanındaki ezilen halk kesimlerini, İş Kanunlarında yapılan değişikliği protesto etmek için 23 ve 24 Şubat’ta yapılacak genel greve katılmaya çağırdı.

HKP (Maoist), Çiftçi Örgütleri Tarafından 31 Ocak’ta yapılacak ‘İhanet Günü’ Protestosuna destek çağrısı yaptı 

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin