1. Haberler
  2. HABERLER
  3. Hrant Dink’in katili Öğün Samast’ın tahliyesine tepkiler sürüyor

Hrant Dink’in katili Öğün Samast’ın tahliyesine tepkiler sürüyor

Hrant Dink'in katledildiği yere karanfil bırakıldı
Hrant Dink'in katledildiği yere karanfil bırakıldı
service

Hrant Dink’in katili Öğün Samast’ın tahliyesine tepkiler sürüyor. Hrant’ın Arkadaşları İnisiyatifi bugün Dink’in katledildiği yere karanfil bıraktı.

Ogün Samast’ın tahliye edilmesine yönelik tepkiler sürerken Hrant’ın Arkadaşları İnisiyatifi bugün (18 Kasım Cumartesi) saat 14.00’te Hrant Dink’in katledildiği yerde, Sebat Apartmanı önünde (Eski Agos Ofisi) buluştu. Buluşmaya çok sayıda vatandaş ve Cumartesi Anneleri’de katıldı.

Hrant’ın Arkadaşları İnisiyatifi’nden Bülent Aydın burada yaptığı konuşmada Dink cinayetinin hala karanlıkta kaldığını vurguladı.

Aydın, “Hrant’ın Arkadaşları adına burada bir kez daha tekrarlamak istiyorum. Biz bu karanlık cinayetin arkasındaki kötülük ortaya çıkarılana kadar, bu alçak cinayete karışan herkes yargılanana kadar ve bu kötülükle yüzleşme sağlanana kadar bu davanın peşini bırakmayacağız. Biz, daha ilk duruşmalardan başlayarak, bu dava ne zaman başlayacak dedik. ‘Öldür’ diyenler yargılansın dedik. Bunu bugün de bir kez daha burada tekrarlıyoruz. Biz ‘bitti’ demeden bu dava bitmez ve eğer daha cinayet davası sona ermeden tetikçiler, üstelik içinde ‘iyi hal’ tabiri de geçen bir kararla aramıza bırakılıyorsa 16 yıldır tekrarladığımız karanlıkla yüzleşmeden bu karanlığın içinden çıkamayız.” ifadelerini kullandı. “Biz bitti demeden bu dava bitmez” sloganları atıldı.

Ardından Hrant Dink’in katledildiği yere karanfiller bırakıldı.

Hrant Dink’in katili Öğün Samast’ın tahliyesine tepkiler sürüyor
Yorum Yap

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin