1. Haberler
  2. HABER ARŞIV2
  3. İsrail Ordusu Batı Şeria’da Üç Filistinliyi Öldürdü

İsrail Ordusu Batı Şeria’da Üç Filistinliyi Öldürdü

featured
service

Üç Filistinlinin Eşref Mubaslat, Adham Mabrouka ve Mohammad Dakhil olduğu belirlendi.

İsrail askerleri Salı günü batı şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentinde seyahat eden bir otomobile ateş açarak üç Filistinliyi öldürdü.

Filistin Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamada üç vatandaşının öldüğünü doğruladı ve bu vatandaşların Eşref Mubaslat, Adham Mabrouka ve Mohammad Dakhil olduğunu açıkladı.

Aracı kurşunlarla öldürdükten sonra askerler bölgeden ayrıldı ve bazı haberlerde arabada aslında dört kişi olduğu ve dördüncüsünde askeriye tarafından gözaltına alındığı iddia edildi.

Filistin Yönetimi, eylemi İsrail’in vahşet ve ırkçılığını yansıtan vahşi ve bir suç olarak nitelendirdi.

İbrani ülkesinin sınır polisine göre, bu güç ve ordunun çok sayıda biriminin ortak operasyonu sırasında “sözde bir terörist hücresi etkisiz hale getirildi”, bu şikayete göre bir araçta silahlı olan Filistinlilerin ölümünü doğruluyor. Buna ek olarak, iki silahın ele geçirildiklerini belirttiler.

Savunma Bakanı Benny Gantz, yaptığı açıklamada, 1967’den bu yana İsrail işgali altındaki Batı Şeria’da silahlı saldırıların artması nedeniyle terörle mücadele operasyonlarının artırılması talimatı verdiğini belirterek, operasyona övgüde bulundu.

Kaynak:https://lanueve.info

İsrail Ordusu Batı Şeria’da Üç Filistinliyi Öldürdü

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin