İstanbul’da ekmeğe zam

featured
service

Haber Merkezi: Hükümetin geçtiğimiz ay (Aralık 2021) dövizde yaşanan yüksek artış nedeniyle yapılan zamlara çare olarak ’sabit kur’ girişimi de temel gıdadan akaryakıta kadar tüm ürünlerde yaşanan zamların önüne geçemedi. Halkın ülkenin her köşesinde kar ve soğukta ucuz ekmek alabilmek için uzun kuyruklar oluşturması basına yansıyor.

İstanbul’da ekmeğe yapılan zamlar ise açıklama yada fırıncılar odasının toplu kararı dahilinde olmadan, fırıncılar esnafı elektrik, doğalgaz vd. ürünlerde yaşanan zamları neden göstererek ekmeğe ortalama üç ayda bir zam yapıyor.

İstanbul’da ekmeğe elli kuruş zam yapan bazı fırınlar, zammın fırıncıların yaşadıkları zorluklar nedeniyle yapılmak zorunda olduğunu belirtiyor.

Ankara’da simite zam

Ankara’da da Simitçiler Odası, simit fiyatının 4 liraya çıkarılmasını istediklerini açıkladı. Simitçiler Odası tarafından Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne gönderilen yazıda, “50 kilogram (kg) un 390 lira, 25 kg susam 850 lira. Elektrik, yakıt, personel ve kira arttı” denildi ve zam istendi.

İstanbul’da ekmeğe zam

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin