Kadıköy Belediyesi İşçilerinden Uyarı Eylemi

featured
service

Haber Merkezi: DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 No’lu Şube ile Kadıköy Belediyesi’ne bağlı KASDAŞ şirketi arasında süren toplu iş sözleşmesinde anlaşma sağlanamaması üzerine belediye önünde uyarı eylemi yaptı.

“Sözleşme hakkımız söke söke alırız”, “Direne direne kazanacağız”, “Sözleşme hakkımız grev silahımız”, “Ya sözleşme masası ya da grev halayı” sloganlarının atıldığı eyleme Maltepe, Ataşehir ve Kartal Belediye işçileri destek verdi. Basın açıklamasını Kadıköy Belediyesi işçilerinden Tahsin Aydın okudu.

Yapılan görüşmelerden sonra anlaşma sağlanaması üzerine yasal olarak grev aşamasına gelindiğini söyleyen Aydın, işçilerin zor şartlar altında evlerini geçindirmek zorunda kaldığını, borç harç ayakta kalmaya çalıştığını, birçok işçinin ücretlerinin asgari ücretin bile altında kaldığını belirtti. Aydın, “Biliyoruz ki bıçak kemiğe dayandı sabrımız kalmadı bunu herkes duymalı artık. Süreç ile ilgili son safhada hala ısrarla diyalog masa ve uzlaşı diyorsak kimsenin bizlere herhangi bir art niyetli suçlama yapmasını kabul etmiyoruz etmeyeceğiz” diye konuştu.

Aynı hassasiyet ve duyarlılığı belediye yönetimlerinden göremedikleri eleştirisi yapan Aydın, belediye başkanı ve yönetimine seslenerek şunları söyledi: “Bizler çalışıyoruz, hizmet üretiyoruz ve fedakârlık yapıyoruz. Üzerimize düşen her türlü sorumluluğu fazlasıyla yerine getiriyoruz. Fedakârlık sırası artık siz belediye yönetimindedir. Onlarca yıl birikmiş yüzlerce problemle karşı karşıyayız. İlk defa özgür bir toplu sözleşme ile bu sorunların çözümü adına haklı taleplerimizle masadayız. Bizi dikkate alın, taleplerimizi görmezden gelmeyin. Sözleşme masasında siz işçilerin kabul edeceği her şeyin altına gönül rahatlığı ile imza atarız Böyle bir yaklaşımla sözleşmeyi masada hemen bitirmeye hazırız.”

Kadıköy Belediyesi İşçilerinden Uyarı Eylemi

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin