Katledilen Deniz Poyraz’ın duruşması başladı

featured
service

Haber Merkezi: HDP İzmir İl Örgütü’ne yönelik faşist saldırıda Deniz Poyraz’ı katleden Onur Gencer’in yargılandığı davanın ilk duruşması başladı. Katil de duruşma salonuna getirildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü’ne yönelik 17 Haziran’da gerçekleştirilen faşist saldırıda Deniz Poyraz’ın katledilmesine ilişkin Onur Gencer’in yargılandığı davanın ilk duruşması İzmir Bayraklı 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. İzmir Adliyesine sabah saatlerinde gelen yüzlerce kişi katilin ve arkasındaki güçlerin açığa çıkarılması çağrısında bulundu. Salonun hazır olmaması gerekçesiyle geç başlayan duruşma salonunun önünde avukatlar ve yüzlerce kişi bekletildi. 

Duruşmayı Deniz Poyraz’ın annesi Fehime Poyraz ve babası Abdüllillah Poyraz, HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, HDP Grup Başkanvekilleri, milletvekilleri, MYK üyeleri ve yöneticileri, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Saliha Aydeniz, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, CHP milletvekilleri, TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve milletvekili Ahmet Şık, Danimarkalı Milletvekileri Lars Aslan Rasmussen, Soren Sondergaard, çok sayıda kurum temsilcisi, yüzlerce avukat, gazeteci, aydın, sanatçı ve çok sayıda kişi takip ediyor.

Katil duruşma salonunda

Deniz Poyraz’ın tutuklu ağabeyi Süleyman Poyraz’da duruşmaya katıldı. Süleyman Poyraz’ın kelepçeleri açılmazken, Katil Onur Gencer ise kelepçesiz bekletildi.

Duruşma kimlik tespitiyle başlarken, katil Onur Gencer salonda hazır bulundu. Kimlik tespitinin yapıldığı sırada, bir polisin salondaki kişileri videoya kaydetmesi avukatların tepkisine neden oldu. 

Katledilen Deniz Poyraz’ın duruşması başladı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Devrimci Demokrasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin